Ja ik weet het, dit is een heel late reactie op je post, maar misschien hebben andere Laguna rijders er ook nog wat aan.
Ik had hetzelfde probleem met mijn Renault Laguna Grand Tour 1.8 16V op LPG G3 van 2002.
Ik wilde wegrijden bij een verkeerslicht waarbij de motor afsloeg en toen ik opnieuw startte sloeg de motor op hol en ging op volle toeren draaien.
De auto aan de kant gezet maar ik kon niets vinden in het donker.
Ik ben toch maar zo goed en zo kwaad het kon, naar huis gereden, wat een rit!
Zodra ik thuis kwam de ANWB gebeld, toen deze wat dingen gecontroleerd had kwam hij tot dezelfde ontdekking als jij.
Het verhaal erachter is dat dat dopje als een soort beveiliging op het inlaat spruitstuk zit (het meet ook het een en ander) om bij een optredende
"backfire" ernstige schade te voorkomen, dat althans, heb ik van de uitleg van de ANWB-er begrepen.
Als het dopje wordt teruggeplaatst werkt alles weer als vanouds.
In de geluiddempende mat onder het motordeksel zat al een gat als gevolg van het herhaaldelijk losschieten van het doppie.
Als je de motor niet te lang op dat toerental laat draaien, kan het volgens mij geen kwaad
Wat bij mij toch wel ergenis opwekt is dat dit fenomeen redelijk vaak optreedt.
Het afslaan van de motor gebeurt me veel te vaak en dat ligt echt niet aan mijn rijvaardigheid.
Zijn er meer mensen (die op LPG rijden) bij wie dit optreedt en zo ja, valt er wat aan te doen?
Reacties zijn van harte welkom.
Oh ja, nu we het toch over LPG hebben, in mijn Renault zit een gasinstallatie met een zgn multivalve systeem.
De vulnippel zit keurig achter de benzineklep weggewerkt en is middels een blauwe, redelijk dunne, slang
met de LPG-tank verbonden die ingebouwd is in de reservewielbak.
Het probleem dat zich voordoet is dat het tanken meestal zeer langzaam gaat, tussen de 4 en 6 liter per minuut.
Soms ook gaat het wel goed dan en lukt het tanken met ongeveer 16 liter per minuut.
Wat ik graag wil weten is of er meer onder ons zijn die dit ervaren.
Bedankt voor alle reacties

Groetjes
Hans