Er zijn 4 resultaten gevonden

door Hema
07 apr 2010 23:02
Forum: Technische vragen Clio
Onderwerp: Foutcode P0136
Reacties: 26
Weergaves: 15689

Schokken of stoterig lopen, vooral bij lage toeren en behoorlijk gas geven is bijna altijd een hoogspannings probleem
door Hema
28 mar 2010 19:32
Forum: Technische vragen Clio
Onderwerp: Foutcode P0136
Reacties: 26
Weergaves: 15689

Juig niet te vroeg. De katalysator controle heeft opwarm cyclussen nodig, maar ook drive cyclussen. Dus echt kwijt ben je het pas als het na een week gebruik van de auto niet terug komt.
Kun je met je live data ook de fuell trim's zien (short term en long term)?
door Hema
27 mar 2010 20:57
Forum: Technische vragen Clio
Onderwerp: Foutcode P0136
Reacties: 26
Weergaves: 15689

Let op. P0136 zegt iets over lambda sensor 2 van bank 1. Nu heb je maar 1 bank, maar sensor 2 is degene die na de kat geplaatst is. De kat is niet verstopt volgens P0136, maar doet zijn werk niet meer.. De sensor voor de kat informeert motor management over de kwaliteit van de verbranding en de samenstelling van het mengsel. Is het mengsel te arm (lambda spanning 0,1 V) dan wordt dit bijgeregeld (short term full trim) naar rijk. De lambda spanning wordt dan 0,9v. En dan weer opnieuw, maar andersom. Het pendelen van de sensor zou een frequentie van 1 Hz moeten hebben. Vervolgens komt het arm/rijk mengsel in de kat en die gebruikt de zuurstof om CO om te zetten in CO2. Als dat lukt is de zuurstof na de kat opgebruikt en als je daar dus een lambdasensor plaatst mag die geen zuurstof meten (= 0,9 V). Als de motor teveel zuurstof levert, zal je voorste lambda sensor buiten bereik gaan. Nu is het signaal van de tweede sensor te laag, dus is er nog zuurstof over. Eobd zet dan de code, want dat hoort niet bij een goed werkende kat.
Misschien moet eerst ff met een 4 gas tester worden gekeken of er vreemde waardes uit de uitlaat komen. Zo ja dan is je kat de schuldige. Zo nee dan is de lambda sensor na de kat de schuldige.
door Hema
27 mar 2010 17:27
Forum: Technische vragen Clio
Onderwerp: Foutcode P0136
Reacties: 26
Weergaves: 15689

Als je de dtc in google ingeeft dan krijg je diverse vraagstellers en oplossingen.
P0136 staat voor de Lambda sensor die na je katalysator gemonteerd is. Deze kijkt of er in je kat iets gebeurt is. De lambda sonde voor de kat en na de kat mogen niet nagenoeg hetzelfde signaal afgeven, want dan is er in de kat niets gebeurt met de schadelijke stoffen (CO naar CO2 bv). Als de kat goed werkt, is er geen zuurstof meer over en gaat de lambda sensor naar hoog (0,7 tot 0,9 Volt) Blijft de waarde te laag, dan doet of je kat zijn werk niet goed meer of de sensor is vervuild of defect en meet niet goed meer.