Er blijft dan één vraag onbeantwoord:
Is die SOH van 98%:
- een echte battery health (ergo: is het rijgdrag van Martijn goed voor de batterij en kunnen we dus een lang behoud van de batterij verwachten)?
of
- een artefact als gevolg van het continue aanraken van de onder- en bovenkant van de SOC (ergo: is in de SOH-formule geen rekening gehouden met dit ongebruikelijke gedrag) en leidt het gedrag derhalve tot een onjuiste waarde (in de zin dat de batterij er slechter aan toe is dan volgens SOH aangenomen?
Ik maak veel korte ritjes en raak de onder/bovenkant SOC zelden. Mijn SOH is 86% maar ik kan ook 100km met snelheid 95-110 en climate control 24 graden (non-eco) rijden op 1 lading.
En ik heb wel eens gelezen dat het juist goed is voor Lithium batterijen om SOC tussen 40% en 80% te houden.
Wat is nu wijsheid?
Er is 1 resultaat gevonden
Terug naar “Melding in display "Accu laden niet mogelijk"”
- 23 jan 2017 14:01
- Forum: Opladen Zoe
- Onderwerp: Melding in display "Accu laden niet mogelijk"
- Reacties: 53
- Weergaves: 28871