Er zijn 5 resultaten gevonden

door avdvee
05 nov 2013 00:18
Forum: Opladen Zoe
Onderwerp: Piepgeluid tijdens het laden
Reacties: 53
Weergaves: 16064

Re: Piepgeluid tijdens het laden

Ja dat zijn de juiste vragen; er is zoveel verschil tussen laders dus wil je conclusies trekken dan moeten de testen wel met gelijke laders plaatsvinden. Het is me zelfs opgevallen dat schijnbaar dezelfde laders kleine verschillen veroorzaken (bijvoorbeeld 29.2Amp versus 29.8Amp bij snelladen). Klein verschil, ook qua geluid, maar wel een verschil.
door avdvee
04 nov 2013 19:23
Forum: Opladen Zoe
Onderwerp: Piepgeluid tijdens het laden
Reacties: 53
Weergaves: 16064

Re: Piepgeluid tijdens het laden

Hmmmm, is dat mijn schuld? Ik reageerde misschien ietwat scherp maar niet heel lelijk vond ik zelf.
door avdvee
04 nov 2013 10:39
Forum: Opladen Zoe
Onderwerp: Piepgeluid tijdens het laden
Reacties: 53
Weergaves: 16064

Re: Piepgeluid tijdens het laden

Niet persoonlijk worden, staat niemand :snooty:
Welgemeende tip; als je minder stellig bent in het neerzetten van je eigen mening en wat meer ruimte laat voor andermans mening dan zullen mensen zoals ik minder heftig reageren. Ook omdat je kwistig strooit met smileys (snooty = arrogant, naughty voelt als vingerwijzen) weet je bepaalde emoties op te wekken.

Nadrukkelijk ga ik je niet vertellen wat je wel en niet moet doen maar als jij dat wel doet moet je niet vreemd opkijken dat er reactie op komt. En dan heb ik zeg 13 jaar ervaring met fora en moderatie dus de kans is aanwezig dat ik wat geleerd heb.
door avdvee
03 nov 2013 11:48
Forum: Opladen Zoe
Onderwerp: Piepgeluid tijdens het laden
Reacties: 53
Weergaves: 16064

Re: Piepgeluid tijdens het laden

In deze heeft Zerocarbon toch een punt; het feit dat jij er geen last van hebt wil niet zeggen dat het geen probleem is. Wellicht zijn jouw oren minder goed maar zeker kinderen en dieren kunnen er last van hebben.

Zeker omdat andere oplossingen van Nissan en Tesla er geen last van hebben kun je afvragen waarom Renault dit zo bedacht heeft. En als dit te maken heeft met besparing op dure componenten, de Leaf en Tesla zijn duurder, dan zou het tenminste netjes zijn de potentiele klanten hierop de attenderen. Want laten we eerlijk zijn; als klant ga je testrijden en niet testladen.

Zou dit voor mij een 'dealbreaker' zijn geweest? Ik denk het niet maar ik zou wellicht een andere laadoplossing gekozen hebben.

Notabene: bovenstaande informatie is inmiddels achterhaald. De 6A en 9A stand van mijn lader zijn NIET geschikt voor de Zoe. Na een tijdje weigert de Zoe verder te laden. Daarom laad ik nu op 12A op. Overigens heb ik gisteren getest op een 22kW lader (3x35Amp); die gaat helemaal als de gesmeerde bliksem maar de Zoe maakt dan nog iets meer geluid.
door avdvee
24 okt 2013 22:31
Forum: Opladen Zoe
Onderwerp: Piepgeluid tijdens het laden
Reacties: 53
Weergaves: 16064

Re: Piepgeluid tijdens het laden

Bedankt voor de reacties. Ik vroeg me af of het ook verschil kan uitmaken met welke snelheid je oplaadt? Maakt ie het piepgeluid altijd, dus of je de Zoe nu oplaadt op 3,7kW, 11kW of 22kW, of verschilt dit?
Maakt geen enkel verschil.
Nou, daar wil ik toch nog even op terugkomen. Sinds vandaag heb ik een lader en ik merk wel degelijk grote verschillen:
- 6 en 9A; geen (merkbaar) geluid op ca. 3 meter afstand
- 12A; de bekende fluittoon/ hoogfrequente toon
- 15A; zeer duidelijke en vervelende pieptoon

Dat heeft mij doen besluiten om standaard te laten op 9A en alleen als het nodig is over te schakelen op hoger. De slaapkamer van mijn zoon is namelijk vlakbij de Zoe (maar dan een paar verdiepingen omhoog).

Heeft iemand een idee hoe dit zo komt?
Lader.jpg