Er zijn 2 resultaten gevonden

door Wimpie118
01 jun 2024 18:15
Forum: Megane E-TECH
Onderwerp: Problemen met Ratio Solar of Zappi laadpalen
Reacties: 5
Weergaves: 2589

Re: Problemen met Ratio Solar of Zappi laadpalen

Ik heb de paal inmiddels probleemloos aan de praat dankzij de telefonische hulp van Ratio, zie onder voor contactdetails. Hij heeft wat instellingen veranderd in mijn app, daarna liep het goed.
Pure Solar is trouwens alleen prettig op zonnige dagen, want hij vliegt er dan soms uit als de zon wisselend achter de wolken schuift. Ik laad altijd Smart Solar, dan blijft hij ook laden als de zon weg is
Alleen voor onze leden zichtbaar.
Toegevoegd in 4 minuten 37 secondes:
Ik had trouwens ook een software update van de Megane laten doen, Marten kan je precies vertellen waar je bij Renault om moet vragen
door Wimpie118
08 mar 2024 20:09
Forum: Megane E-TECH
Onderwerp: Problemen met Ratio Solar of Zappi laadpalen
Reacties: 5
Weergaves: 2589

Problemen met Ratio Solar of Zappi laadpalen

Ik heb een Ratio Solar laadpaal en die kan in theorie allerhande slimme dingen als load balancing, pure solar of smart solar laden. Maarrrrr niet met de Megane E-Tech, dan schiet de paal of auto na een paar minuten in storing. Dus kan ik alleen de Basic functie gebruiken, die stopt er stroom in zonder enige poespas. Enig googelen leert dat die problemen ook voorkwamen bij de Zappi laadpalen, en daar is op het forum te lezen dat de problemen opgelost zijn met een software update van de auto, want het probleem ligt bij het niet correct geprogrammeerde protocol van Renault.
Er werd aangekondigd dat de software update in de herfst van '23 uitgerold zou worden (in UK) dus ik verwachtte dat ik hem nu met de 30.000 km beurt zou krijgen, maar volgens de technicus van Bochane is dat niet het geval, hij ziet het niet in het systeem staan.
Vroeg me af of ik lotgenoten heb, en of er toch al software updates gedaan zijn in NL die deze problemen opgelost hebben?