Er zijn 3 resultaten gevonden

door mechanic
29 jun 2009 19:47
Forum: Technische vragen Avantime
Onderwerp: dat doet de deur dicht - problemen met zijraam
Reacties: 14
Weergaves: 3200

Oke, dan zouden je bougies al 2x vervangen moeten zijn, en pas weer aan de beurt zijn bij de 180-190dkm. Nu je auto voorzien is van LPG, veranderd de vervangingstermijn van 60.000km naar 30.000km! Dus elke onderhoudsbeurt. Ik weet niet of je auto voorzien is van een los LPG filter, zou onder de motorkap moeten zitten. Dan is de termijn van het vervangen hiervan: de eerste keer na 30.000km,hierna om de 60.000km. Ik meen namelijk dat jou auto ook een interval heeft van 30.000km/2jaar. Of je dit laat uitvoeren is natuurlijk aan jezelf, Renault schrijft het voor bij LPG auto's.
Edit: bougies van jou motor vervangen is ong 15-20min werk..
door mechanic
29 jun 2009 17:32
Forum: Technische vragen Avantime
Onderwerp: dat doet de deur dicht - problemen met zijraam
Reacties: 14
Weergaves: 3200

Dat is natuurlijk wel jammer dat er van de banden wel iets gezegd wordt, en van de remmen niet. Voor de apk is de regel dat als er nog voering op zit het goedkeur is. Wel hadden er in jou geval alle wielen vanaf moeten gaan, en dan was dit zeker opgevallen. Het kan ook zijn dat de receptionist de werkorder niet goed heeft gelezen, en de monteur het wel heeft opgeschreven.
De bougies van een V6 gaan 120.000km mee, hiervoor dient dan het inlaatspruitstuk,en div. andere onderdelen gedemonteerd te worden. Dit resulteerd in een uurtje of 3-4 werk, en maakt het zo duur. Wat die bougies kosten durf ik niet te zeggen. De bougies van de meeste andere motoren gaan 60.000km mee voor ze vervangen dienen te worden. Is me even ontgaan wat voor motor je hebt.
Remdelen imitatie aanschaffen via ebay, of de lokale onderdelenwinkel maakt bakken met verschil in prijs vergeleken met de dealer, en de onderdelen zijn van vrijwel dezelfde kwaliteit. Banden bij de lokale boer laten draaien is ook stuk goedkoper.
door mechanic
27 jun 2009 13:52
Forum: Technische vragen Avantime
Onderwerp: dat doet de deur dicht - problemen met zijraam
Reacties: 14
Weergaves: 3200

De Renaultdealer heeft een aantal soorten onderhoud:
-controle bezoek--> Voor auto's met een onderhoudsinterval van 2jaar, is dit een tussenbezoek wat na 1jaar 'kan' worden uitgevoerd. Deze controle houd in: controle vloeistoffen, verlichting,accu, ruitenwissers, banden en bandenspanning, remmen.
er worden geen wielen van de auto gehaald, alleen bij twijfel over de staat van de remmen.
kortom: een controle die ervoor zorgt dat de auto er weer een jaar tegenaan kan tot de volgende beurt.
-klein onderhoud--> Hierbij wordt er een proefrit gemaakt alvorens de auto de werkplaats ingaat. De auto wordt uitgelezen en eventuele storingen komen hierbij aan het licht. Verder wordt de gehele auto nagekeken. Alle wielen worden gedemonteerd voor een goede inspectie van de remmen. Uitzondering zijn de trommelremmen, deze worden alleen gecontroleerd volgens het onderhoudsschema van het type auto, bij twijfel van een goede werking, of op advies van de klant. De verlichting wordt gecontroleerd, De airco wordt gecontroleerd op werking+uitstroomtemp. De accu wordt doorgemeten, KVS en REMVL worden gecontroleerd op de staat,voortrein,achtertrein,stuurinrichtingbanden,uitlaat,motoropghaning, trekhaakaansluiting etc wordt gecontroleerd. Kortom, een complete controle van de auto. Bij het klein onderhoud blijft het bij de beurt vaak bij olie+filter, interieurfilter.
-groot onderhoud-->De controle is gelijk aan die van klein onderhoud. Bij groot onderhoud worden vaak meerdere dingen vervangen, afhankelijk van type auto en motor. Olie+filter, interieurfilter,luchtfilter,brandstoffilter,bougies,distributieriem (indien nodig ),remVL

Natuurlijk zit er onderling wel wat verschil in de controles per dealer, maar ze moeten allemaal met dezelfde onderhoudsschema's werken. Tevens wordt er ook vermeld, dat als bij de beurt gebreken worden gezien die nog niet meteen gemaakt hoeven te worden, dat deze binnenkort eraan zullen komen.