Er zijn 3 resultaten gevonden

door A110
13 okt 2018 11:48
Forum: Elektrische en elektronische systemen
Onderwerp: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011
Reacties: 11
Weergaves: 6673

Re: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011

Voor degene die willen weten wat het probleem geweest is bij deze Megane.

Auto is bij ons in de werkplaats gekomen door de nieuwe eigenaar.
Wij hebben ook diversen metingen uitgevoerd en we kwamen maar tot 1 conclusie en dat is dat de rekeneenheid van de EDC versnellingsbak kapot was. Ondanks dat ze niet veel kapot gaan was het bij deze auto toch helaas het geval. Er waren continu fouten op het CANbus systeem tussen de diversen rekeneenheden. Er waren GEEN foutcodes in de rekeneenheid van de EDC te vinden maar wel in de motor ECU en ABS ECU. Die foutcode's hadden dus betrekking tussen het contact met de EDC ECU.
De rekeneenheid zit voorop de versnellingsbak gemonteerd en krijgt alle weersinvloeden voor zijn kiezen. Daarbij nog de keren van uitzetten en afkoelen door de warmte en de trillingen, hierdoor heeft de printplaat die erin zit het niet overleefd.
Wij hebben er een nieuwe rekeneenheid opgezet en gelijk voorzien van de nieuwste software en hierna reed de Megane weer zonder storingen en foutmeldingen.
door A110
11 jul 2018 23:57
Forum: Elektrische en elektronische systemen
Onderwerp: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011
Reacties: 11
Weergaves: 6673

Re: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011

Ik stuur maandag een pb. Dan zit mijn vakantie er weer op.
Kan de auto wel rijdend naar ons toekomen?
door A110
02 jul 2018 22:29
Forum: Elektrische en elektronische systemen
Onderwerp: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011
Reacties: 11
Weergaves: 6673

Re: Vreemd probleem met automaat van Megane 1.5 DCI 110 Estate automaat 2011

Rekeneenheden gaan echt niet zomaar kapot. Dat zijn onderdelen die bij ons pas op de laatste plaats komen.
Is er al gekeken of er een software update aanwezig is?
Weet niet hoeveel kilometers de auto heeft maar versleten koppelingsplaten zou natuurlijk heel goed kunnen. Deze versnellingsbakken werken met meer slip wat ook weer meer slijtage geeft.
Is er al uitgelezen op eventuele storingen waarbij het lampje nog niet hoeft te gaan branden.
Er kan ook een storing in een ander component aanwezig zijn waar de versnellingsbak op reageert. Focus op de gehele auto en alle componenten.

Verder zou ik toch ook eens goed naar de bekabeling kijken rond de accubak. Daar wil nog weleens een kabelboom slijtage vertonen met kapotte bedrading tot gevolg.

Bij dit soort storingen moet je je gedachten erbij houden en ook goed naar de parameters kijken wat er gebeurt. Maar om nu zomaar de auto te verkopen om zulke storingen. En nooit zomaar dingen gaan proberen dit kan andere duurdere storingen veroorzaken. Wij behandelen regelmatig lastige storingen en dat komt steeds vaker voor bij de moderne auto. En ja daar kan best een hoop uurtjes in gaan zitten. Maar wij werken met een diagnose stappenplan om zo componenten uit te sluiten en tot de oorzaak te komen.
Op deze manier al vele storingen opgelost. En meestal nog goedkoper dan de dealer die maar onderdelen blijft vervangen en op die manier de reparatie heel duur word, en de klant maar laat betalen.