Er is 1 resultaat gevonden

door A110
09 jul 2025 15:48
Forum: Megane
Onderwerp: Problemen met Piezo verstuivers 1.5 DCI (Megane IV)
Reacties: 7
Weergaves: 360

Re: Problemen met Piezo verstuivers 1.5 DCI (Megane IV)

Zoals mechanic al aangegeven is een piezo verstuiver een slijtage onderdeel en deze slijt sneller dan een normale verstuiver, een piezo verstuiver gaat gemiddeld 150.000km mee (uitzonderingen daargelaten).
Het grote voordeel van een piezo verstuiver is de preciese en meerdere inspuitingen in zeer korte tijd. Daarom hebben ze dit type toegepast.
De techniek van andere type verstuivers heeft niet stil gestaan en die kunnen nu ook wat een piezo verstuiver kan en daarom stappen veel fabrikanten weer af van piezo en gaan ze voor de andere types.

Maar helaas zitten daar dus ook nadelen aan.

En dan is het ook heel belangrijk om goede kwaliteit brandstof te tanken of regelmatig (minstens 2x per jaar) een reiniger bij de brandstof te doen. Ook het brandstoffilter is belangrijk om, in mijn ogen, elk jaar te vervangen. Dit houd het brandstofsysteem gewoon schoon en gaat het langer mee. Maar dat is mijn eigen mening.