Als je toch al 3 fasen hebt, dan zou ik zeker 3 fasen van laden. Op 3 fasen 11 kW (3x16A) heeft namelijk minder laadverlies dan 1 fase 3.6 kW (1x16A). Efficiëntie 92% vs 81%, dus het kost je gewoon minder stroom.
Over laden en koken tegelijkertijd zou ik me niet al te druk maken, als je inductiekookplaat ook op 3 fasen is aangesloten. Als je met 3x16A oplaadt, hou je nog 3x9A over voor de kookplaat (uitgaande van 3x25A hoofdaansluiting). Dat is zat, en als je toevallig een paar minuten meer dan 25A uit een fase trekt vliegt de hoofdzekering er echt niet meteen uit. Is mij in ieder geval nooit overkomen, en ken ook geen verhalen van mensen waar dat wel zo is.
Side note: vanwege de netbelasting is het beter om niet te laden rond etenstijd omdat dan een landelijke piekvraag in de stroom is. Beter is s middags (zeker als het zonnig is) of s nachts. Dat doe ik dan ook bijna altijd, maar soms heb je geen keus.
Er is 1 resultaat gevonden
- 18 sep 2022 10:51
- Forum: Opladen Zoe
- Onderwerp: Thuis Zoe laden
- Reacties: 11
- Weergaves: 2696