Er zijn 2 resultaten gevonden

door rinia
03 dec 2013 10:02
Forum: Algemeen Avantime
Onderwerp: Avantime kopen?
Reacties: 29
Weergaves: 7396

Re: Avantime kopen?

Hallo Willem,
ik begrijp het wat het wennen betreft. Conventioneel vervangen van de automaat bak olie heeft inderdaad maar beperkt zin. Maar je kan nu alle olie laten vervangen door de slangen van de koeler af te koppelen en dan doorspoelen via een speciale machine. Kost wel een vermogen aan dure automaatolie maar is beter. Voor mijn Modus betaalde ik 325 waarvan bijna de helft voor de olie. Als ik zo naar buiten kijk ben je precies op tijd om de pekel voor te zijn. En 7 dkm genoten?
Met groet Jan
door rinia
03 dec 2013 03:37
Forum: Algemeen Avantime
Onderwerp: Avantime kopen?
Reacties: 29
Weergaves: 7396

Re: Avantime kopen?

Hallo beste mensen,
ik wil ook een paar dingen toevoegen aan bovenstaande discussie. De SU1 automaat is niet een zgn. gerobotiseerde bak,
maar een gewone conventionele automaat met koppelomvormer en rembanden. Wat mij betreft is dat ook de reden dat het zo prettig rijdt. De aansturing wordt mede door een computerprogrammatje gedaan zoals beschreven door Willem. Zelf heb ik ervaren dat juist geen gewenning nodig is. Het gaat vanzelf heel soepel. Hier is nog veel meer over te vertellen.
Ik wil er ook nog, wellicht overbodig op wijzen dat ook een automaat, in tegenstelling tot wat Renault zegt, wel onderhoud nodig heeft. Dus zo rond de 80 a 100 dkm alle bakolie laten vervangen.
Dan een nieuwe dist. riem. Dat is goed mogelijk voor ongeveer 850 euro te laten doen (motor blijft zitten) o.a. bij, die ik kan aanbevelen, autoservice Valentijn.
Met groet en weemoed Jan