Er zijn 3 resultaten gevonden

door Mathijs
06 jan 2014 17:16
Forum: In de Media
Onderwerp: DAB in 2014
Reacties: 8
Weergaves: 4256

Re: DAB in 2014

coinoperator schreef:...Ik heb nog liever morsetelegrafie in mijn auto dan DAB...
is feitelijk ook digitaal... :twisted: :P
:wink: :wink:
door Mathijs
19 dec 2013 16:55
Forum: In de Media
Onderwerp: DAB in 2014
Reacties: 8
Weergaves: 4256

Re: DAB in 2014

Jeffrey71 schreef:Het C2000 systeem wil ik niet vergelijken met DAB het zijn ook twee geheel verschillende protocollen.
De vergelijking met het C2000 systeem was omdat ik liever even wat ruis hoor, waar ik nog wat uit kan opmaken, dan een stil blokje, waar ik niets mee kan, gelijk zoals een brandweercommandant omschreef wanneer die in contact stond met zijn mannen die een brandend pand betraden. :wink:
door Mathijs
19 dec 2013 13:52
Forum: In de Media
Onderwerp: DAB in 2014
Reacties: 8
Weergaves: 4256

Re: DAB in 2014

Het valt maar te bezien of DAB zoveel beter is.
Simpel gezegd: wanneer de ontvangst slecht is, hoor je hiaten in de uitzending. Bij analoog hoor je door de ruis nog wel wat herkenbaars, maar dat kan je nu helemaal vergeten. Dit is een typisch digitaal eigenschap, en notabene één van de redenen dat sommige brandweercorpsen afstappen van het c2000 systeem.

Persoonlijk vind ik analoog prettiger in buitengebieden, omdat de overgang van goede ontvangst naar slechte ontvangst(tot ruis) gelijkmatig is, waar dat bij digitaal gelijk hortend-en-stotend ontvangst wordt.