Er zijn 7 resultaten gevonden

door wesley015
18 okt 2009 18:56
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

Mathijs schreef:Of een moderator splits het topic af als algemeen discussie topic 'Origineel of Imitatie', want an-sich is de discussie heel erg interessant, hoewel voor sommigen volgens mij wel een beetje beladen.

Want wat doe je met een klassieker, die je op de weg wilt hebben, maar dat ene noodzakelijke onderdeel is origineel zo moeilijk te krijgen. En dan ben je lid van een klassieker club, kom je op een meeting, en heb je van die mensen die je dan gaan nawijzen als ware je een verkrachter van een mooie klassieke auto, omdat er een imitatie onderdeel opzit, terwijl ze weten dat het origineel of vrijwel niet, of uitsluitend tegen woekerprijzen te koop is.
Hobby mag best wel wat geld kosten, maar het moet wel een hobby blijven. Wat doe je dan...
Volgens mij ga jij nu een beetje off-topic.
We hadden het namelijk over een laguna, is dat een klassieker???
door wesley015
18 okt 2009 16:50
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

Het antwoord was in de eerste 2 reactie al duidelijk beantwoord dus kon dit topic veder gaan over wel of niet imitatie.
door wesley015
18 okt 2009 13:57
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

DexterXL schreef:Imitatie is vrij simpel, zodra het niet in dezelfde fabriek gemaakt is als origineel, dan heet het imitatie, ondanks dat
er een ander naampje op de verpakking staat.
Een uitzondering hierop is als een fabrikant de originele mal koopt van een bepaald onderdeel en dan het onderdeel
zelf gaat maken en zijn eigen naam erop zet, hiervoor heeft hij dan de rechten gekocht.
Een heel mooi voorbeeld hiervan is de Volkswagen Kever, jaren gemaakt in Duitsland, de productie gestopt,
en jaren later in een heel ander land weer geproduceerd :wink:

Komt volgens mij op het zelfde neer. :wink:
door wesley015
18 okt 2009 01:29
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

ruben schreef:Hallo,

Imitatie wilt niet zeggen dat het per definitie van mindere kwaliteit is. Soms is het zelfs beter. En het is ieders zijn/haar keus. Ook vele bekende merken met een zeer goede reputatie verschillen sterk in kwaliteit. Ook al heb je precies dezelfde artikelen maar zijn elk in een ander land en fabriek gemaakt zo elk met hun eigen eigenschappen.

Ook kan het zo zijn dat de OEM en "imitatie" uit precies dezelfde fabriek komen maar met hun eigen opdruk of nummer etc. Dus zijn precies hetzelfde maar de één met het nummer van bv. Renault en de ander van een ander merk. Maar zoals ik al zei komen ze uit precies dezelfde fabriek.

Mvg,
Ruben
Dat het uit de zelfde landen komt wil niet zeggen dat de onderdelen het zelfde gemaakt worden.
De machines die de Renault onderdelen maken zijn ZEKER niet het zelfde als van de 'imitatie' onderdelen.
Renault geeft wel na een paar jaar na introductie de materie uit over de mallen van de originele onderdelen.
door wesley015
17 okt 2009 21:54
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

Ik vind een onderdeel waar het merk van de auto of een ondereelnr. van het merk opstaat origineel.
Alles daar buiten vind ik imitatie.
door wesley015
17 okt 2009 18:05
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

Renier schreef:Bij de dealer wordt je vreselijk afgezet, die durft er ruim 40,- (volgens mij per stuk) voor te vragen :shock: .

RBC Tuning heeft alleen een "chrome/heldere" variant, moet je van houden:
http://www.rbcartuning.nl/kart/show_ite ... em_id=2955

Bij Reichard hebben ze wel de originele witte glaasjes vd Laguna II Phase 2 en ook nog verschillende andere modellen.
Originele glaasjes zijn onderste model in de lijst en kosten maar 19,- per set van 2, komt nog wel verzendkosten bij
http://reichhard-motorsport.com/catalog ... 78_879_881
Dat afzetten valt best wel mee. Hun moeten toch ook verdienen. Als iedereen imitatie rotzooi er op zet word alle occasions bagger.
door wesley015
17 okt 2009 14:24
Forum: Algemeen Laguna
Onderwerp: Zijknipper lichten
Reacties: 16
Weergaves: 3156

Gewoon bij de Renault dealer bij jou in de buurt.