Er zijn 4 resultaten gevonden

door Maurice76
03 nov 2009 09:23
Forum: Motorisch & Brandstof Scenic II
Onderwerp: Brandstofverbruik
Reacties: 9
Weergaves: 1621

WillemS schreef:O, ja, Als je het nog niet deed tank voortaan Merk brandstof.
Hoi Willem,

Ik tank eigenlijk altijd bij shell.
Verder had ik eerst de melding inspuiting controleren en daarna de melding emissieproblemen.
Hierna is de molen gaan draaien.

Het verhaal aangaande de foute montage had ik ook al bedacht. Lijkt op toeval met betrekking tot die ene verstuiver.
Ga morgen aan mijn dealer vragen om de Diesel Fuel Conditioner van Forte. Baat het niet dan schaad het niet.
door Maurice76
02 nov 2009 11:21
Forum: Motorisch & Brandstof Scenic II
Onderwerp: Brandstofverbruik
Reacties: 9
Weergaves: 1621

Bedankt voor de tip.
Ze hadden al een lektest gedaan.
Een van de 4 inspuitventielen liep hoog op (naar 1,3) de andere drie bleven rond de 0,9.
Ze wilde aanvullend onderzoek doen maar konden toen niets vinden en ze bleven alle 4 rond de 0,9.
Men ging er toen vanuit dat het om een vuiltje in het inspuitventiel ging.

Mocht de Diesel Fuel Conditioner de oplossing zijn dan weet ik nog steeds niet waar de benzinelucht vandaan komt.
door Maurice76
01 nov 2009 22:11
Forum: Motorisch & Brandstof Scenic II
Onderwerp: Brandstofverbruik
Reacties: 9
Weergaves: 1621

WillemS schreef:Maurice, je info is wat summier. Hoeveel is er met de wagen gereden? wordt de wagen veel gebruikt voor korte afstanden? Ben je de 1e eigenaar?(Ken je de voorgeschiedenis). Lekkende inspuitventielen komt voor. Hiervoor kan de dealer een simpele lektest doen.
Sorry, Ik zal wat specifieker zijn.

Ik ben de eerste eigenaar.
Kilometerstand is 74000
Auto is altijd dealer onderhouden.
Met name wordt de auto gebruikt voor lange afstanden (dagje touren van 1000km is mij niet vreemd?!?)
Soms ook kleine stukjes van een paar kilometer maar dat is sporadisch (de laatste tijd met name van de dealer naar huis en terug :lol:)
door Maurice76
01 nov 2009 21:56
Forum: Motorisch & Brandstof Scenic II
Onderwerp: Brandstofverbruik
Reacties: 9
Weergaves: 1621

Brandstofverbruik

Beste forumleden,

Ik ben in het bezit van een Grand scenic 1.5Dci uit 2007 en heb sinds augustus een abonnement bij mijn dealer.
Ik begon met inspuitingsproblemen en emissieproblemen. Ook had ik last van een hoog brandstofverbruik.
na analyse waren deze te wijten aan een lekke brandstofleiding en deze werd vervangen inclusief startmotor (dit zou alleen in combinatie kunnen ?!?).
Hierna waren de klachten nog niet weg en kreeg ik wederom de melding 'inspuiting controleren'.
Ik ben weer terug gegaan en de turbosensor was defect en werd vervangen.
Helaas bleef het hoge verbruik. Hierbij viel op dat het niet constant was maar zo nu en dan flink opliep (8,0l/100km bij 50km/hr).
Ze hadden mijn computer weer aangesloten op de computer en ze zagen dat er één inspuiting 'opliep' ten opzichte van de overige 3. Dit zou de oorzaak zijn maar ik moest hem nog een keertje wat langer brengen en dat kon een week later.
In die week heb ik mijn auto veel gebruikt, een keer getankt, en daarna had ik een brandstofverbruik van 5,4l/100km. Eenmaal bij de garage konden ze niets vinden (de bewuste 'oplopende'inspuiter bleef gelijk aan de andere 3) en men wijtte het brandstofverbruik aan een vuiltje in de brandstof.
Vandaag weer weggeweest en na verloop van tijd weer dezelfde problemen.
Tevens rook ik een flinke brandstoflucht in de auto nar remmen en optrekken (iets wat mijn ega al een keertje had benoemd maar wat ik toeschreef aan de auto die voor mij reed, ik was echter vandaag alleen op een weg toen ik het rook).

Nu ga ik weer terug naar mijn dealer maar ik twijfel of ze nu wel wat kunnen vinden. Heeft iemand hier ervaring mee of weet iemand wellicht wat het zou kunnen zijn?