@ Renee: dat 'zwabberige' gevoel heeft ook te maken met de winterbanden: ander profiel, ander rubber en dat rijdt wat anders.
Verder mee eens: de 17 inch zorgt voor een wat strakker weggedrag, waarbij je een klein beetje comfort inlevert. De 17 inch wielen/banden zijn daarbij ietsje gevoeliger voor spoorvorming of ietsje zoekeriger op riggels in de weg.
Qua kosten maakt het wel verschil: 205/55/16 kun je in Michelin bijvoorbeeld krijgen als Energy band voor rond de 100/110 euro, de 205/50/17 is er niet als Energy, je zit dan aan de duurdere Primacy 3 vast, die 135/160 euro kost, afhankelijk van waar je hem koopt. Bij Continental geldt hetzelfde: de 17 inch is er als (duurdere) Sportcontact5, de 16 inch ook als goedkopere Ecocontact.
Kies je voor 17 inch, dan zou ik je verder altijd aanraden om banden met velgrandbescherming te kopen, dat scheelt beschadiging van de velg als je een keer per ongeluk een stoeprandje raakt met parkeren.
Er is 1 resultaat gevonden
Terug naar “Wegligging beter door 16 of 17 inch?”
- 19 jul 2015 14:41
- Forum: Onderstel & transmissie Scenic II
- Onderwerp: Wegligging beter door 16 of 17 inch?
- Reacties: 12
- Weergaves: 4785