Pagina 1 van 1

Cabrio start niet meer na openen dak

Geplaatst: 16 aug 2020 19:17
door maxjager
Afgelopen vrijdag de auto opgehaald na apk en hij reed geweldig. In de avond wilden we even open rijden en deden het dak open. Er begon meteen een zoemer af te gaan onder het dashboard die alleen uitging als we het dak weer dicht deden.

Daarna wilde de auto niet meer starten. Niet met dak dicht en niet met dak open. Geen klik na het omdraaien van de sleutel en de startmotor draait ook niet rond. Het lampje van de startonderbreker knippert niet dat hij onderbreekt. Zaterdag de dynamo en accu uit voorzorg vervangen maar de auto wil alleen nog starten door de auto aan te duwen. Hiervoor startte de auto altijd soepel. Wie heeft de gouden tip?

Re: Cabrio start niet meer na openen dak

Geplaatst: 16 aug 2020 21:00
door Kata
Raar verhaal en kan er eigenlijk niet zo direct een touw aan knopen.

Maar soms is het gewoon toeval dat er net wat stuk gaat terwijl er ook wat anders een geluid geeft of seint.

Heb je al eens een "tik" op de startmotor gegeven? Of deze rechtstreeks proberen laten werken?

Ik denk dat als het de startonderbreker zou zijn er meer aan de hand zou zijn. Is maar dat de startonderbreker niet enkel de startmotor niet doet werken maar ook nog andere electronica verhindert om de motor te laten draaien. Denk dan aan geen brandstoftoevoer en/of geen ontsteking bij een benzinemodel. Aangezien je de wagen kan starten door aan te lopen zou ik dus denken aan een startmotor gerelateerd probleem.

Maar ik ga wel uit van ervaring met andere merken, kan zijn wat dit bij Renault of uw type wagen niet zo is. Maar dat zou dan wel betekenen dat iemand die het stuurslot forceert nog enkel de wagen in gang zou moeten lopen om er mee weg te kunnen rijden. :oops:

Alle zekeringen gecheckt?

En daar bovenop -> gevraagd of ze voor/tijdens de APK nog iets aan de wagen hebben gedaan?

Re: Cabrio start niet meer na openen dak

Geplaatst: 17 aug 2020 08:39
door larsdijkstra 16v
Zit er een alarm op de auto?