Pagina 1 van 1

Waar zit het knipperlicht relais?

Geplaatst: 16 jan 2011 18:51
door ArjanS
Ik heb een Clio 1.2 16v Expression uit 2003. Al een tijdje heb ik last dat de richtingaanwijzer naar rechts spontaan knippert.

Inmiddels is de RAW-pook vervangen, zonder resultaat, de UCH is gereset op aangeven van de dealer. Het probleem is daarmee niet verholpen. Nu geeft de database van Renault aan dat dit in 99% van de gevallen het knipperlichtrelais is die het probleem veroorzaakt. Bij de dealer heb ik (ze hebben op kenteken het onderdeel opgezocht) een nieuw relais gehaald.
Vandaag op zoek gegaan waar het relais zit. Op het geluid afgaand (getik bij richting aangeven) het dashbord ontmanteld op zoek naar het relais. Nu blijkt het tikken in het meterpaneel te gebeuren en niet in het relais. Meterpaneel ligt er nu ( met het dashbord) uit, echter geen spoor van het relais.

Wie weet waar het knipperlichtrelais zich bevind? Het moet ergens met een boutje vast zitten want er zit een bevestigingsbeugeltje op gemonteerd.

Afbeelding

Re: Waar zit het knipperlicht relais?

Geplaatst: 17 jan 2011 17:08
door RichTrip
Arjan,

Ik heb het vermoeden dat de dealer fout zit met de diagnose. Het genoemde relais is een algemeen relais wat gebruikt kan worden in diverse andere Renault types, maar dan vooral de wat oudere, zoals R5, R19, R25, R21 en Clio I.

Jouw Clio II heeft de al genoemde UCH, het zogenoemde 'Huis met hulporganen interieur'. Dit is een electronische unit welke o.a. alle verlichting in de auto aanstuurt. Via de stengel aan het stuur ontvangt deze UCH bijvoorbeeld het signaal knipperlicht links, knipperlicht rechts of alarmlichten. Al naar gelang de input stuurt de UCH de betreffende knipperlichten links of rechts rechtstreeks aan of allebei in het geval van de alarmlichten. Het "relais" zit dus in de UCH.
Het knippergeluid wat je hoort is geen relais maar dat is een gesimuleerd geluid via een zoemertje in het instrumentenpaneel.

Dus volgens mij zit het probleem in de UCH, er vanuitgaande dat de stengel (RAW pook?) al is vervangen. Misschien is een reset niet voldoende, maar helpt een grondige herprogrammering van de UCH wel.

Suc6!

Re: Waar zit het knipperlicht relais?

Geplaatst: 05 feb 2011 20:36
door Wim de Vries
Hoi Arjan,
De relais zitten boven het koppelingspedaal tegen het schutboord aan. Je ziet er een stuk of 8 relais zitten, daaraan gekoppeld zit de UCH …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.