Pagina 1 van 1

airco

Geplaatst: 10 aug 2011 18:20
door Beuk23
Hallo allemaal,

Ik heb een kleine lekkage in mijn airco systeem. De lek was tijdens het afpers en vulprocess niet te vinden, maar na 3 dgn was het gas weer op. Bij inschakeling was er constant een duidelijk sisent geluid hoorbaar achter het dashboard.
Nu de vraag... Is er een bekend onderdeel wat lek raakt bij de Clio 1.5DCI 2006 met manual airco ??

vg

Mark

Re: airco

Geplaatst: 15 aug 2011 20:53
door mechanic
Een sissend geluid achter het dashbord is meestal een tekort aan koudemiddel. Dan hoor je het koudemiddel duidelijk door de leidingen heen stromen.
Als het goed is, wordt er tracer vloeistof gevuld bij het vullen van de airco. Dan kan je met een uv-lamp kijken waar het lek is. Meestal is het de condensor, een pakking, of een leiding.
Niks op de gok vernieuwen, niet te lang meer blijven rijden met een ondervuld airco systeem, en snel laten controleren door een garage.

Re: airco

Geplaatst: 16 aug 2011 10:51
door Beuk23
Dankje,

Het probleem is inmiddels opgelost. Er zat een minuscuul gaatje in de verdamper....

Vg

Mark

Re: airco

Geplaatst: 16 aug 2011 18:30
door mechanic
Dat is veel werk geweest dan, de verdamper zit op het kachelhuis achter het dashbord :!: