Pagina 1 van 1

Op zoek naar accesoire spanning, sigaretten aansteker??

Geplaatst: 12 aug 2007 22:51
door ropo
Hallo allen,

ik wil in mijn clio dci82 pk een bleutooth carkit inbouwen. Nu heb ik een gescakelde spanning nodig om de carkit uit te laten gaan als ik het contact uitzet.
Weet misschien iemand waar ik deze vandaan kan pakken. ik dacht zelf aan de sigaretten aansteker maar weet niet zeker of deze uit schakelt als ik het contact uitzet en hij niet te zwak is voor de spanning van de carkit.

Alvast bedankt,

Robert

Geplaatst: 13 aug 2007 11:54
door Rossy
Aftakken van de radio.
Hier kan je ook de voeding van aftakken, evenals de massa.
Hier zit ook ergens een mute draad, ik dacht dat dat de draad was die een beetje apart in het voedingdeel van de radiostekker zit.

Antonio.

Geplaatst: 13 aug 2007 12:10
door ropo
He man,

Bedankt voor je reactie. Maar ik was zelf bang dat ie dan nog niet uitgeschakeld wordt als ik m via de radio laat lopen. Er zit een radio renault in (clio 2 uit 2002) en die kan je als hij van het contact af is wel gewoon aandoen maar na een kwartier schakelt hij zichzelf uit.
Wat denk jij hiervan?
Alvast bedankt weer!!!!!!!

Robert

Geplaatst: 13 aug 2007 20:26
door Rossy
Op het moment dat je deze radio inschakeld bij uitgeschakeld contact, wordt de constante spanning van het geheugen gebruikt.
De geschakelde spanning wordt dan overbrugd zogezegd.
Wanneer het contact aangaat wordt de geschakelde spanning weer gebruikt.
Haal de radio maar eens los en ga met een multimeter, NIET MET EEN TESTLAMPJE OF SPANNINGZOEKER, de aansluitingen doormeten.
Hier is dan zowel een constante draad als een geschakelde draad te vinden.

Antonio.

Geplaatst: 13 aug 2007 21:15
door ropo
Ok dan!!! Thanks man, ik kan hier zekerz wat mee. Ik heb vanmiddag de carkit opgehaald, een Nokia Ck-15w, puik ding moet ik zeggen. Ik had m van Marktplaats, een vrouw die hem bij der phone had gekregen. Echt super nieuw in de doos nog, en wat denk je? Ze had er ook nog een rekening bij waarmee ik hem bij Halfords gratis in kan laten bouwen!!!! Dus deze info maandag maar ff meenemen naar die mannen, bedankt nogmaals!

Robert