Pagina 1 van 1
automaat
Geplaatst: 02 nov 2009 12:39
door avbruggeman
wie o wie kan mij vertellen hoeveel olie er in de automatische versnellingsbak moet van een Renault Laguna 1.8 16V Hatchback (benz/lpg) van bouwjaar 2002.
Dealer adviseerde me enkele malen de olie te verversen (vuil in de bak) omdat er wel eens storingen optreden tijdens het rijden.
V.BRUGGEMAN
Geplaatst: 02 nov 2009 17:03
door Admin
Let svp op je hoofdletter toets. Heb het overgetikt in kleine letters.
Geplaatst: 02 nov 2009 17:33
door WillemS
Welk type auto heb je? Staat op het ovale plaatje in de rechterdeurstijl de 4 letters links boven. Beter is nog als je het type Automaatbak kunt opgeven.
Geplaatst: 02 nov 2009 17:44
door WillemS
Nog even een berichtje: De olie is goed als deze een roze/rode kleur heeft en enigszins zoetig ruikt. Als de olie is vervuild of verbrand, dan is deze donkerbruin van kleur. Afhankelijk van de bak (er worden 8 verschillende type's gemonteerd) hebben deze een zgn longlife vulling, of dienen periodiek ververst te worden. Heb je er geen ervaring mee? laat het dan doen! Om een voorbeeld te geven als er metaalslijpsel in de olie zit(er zit een magneetje aan de aftapplug) dan dient ook de oliekoeler vervangen te worden, en de zaak echt goed gereinigd te worden. Altijd dient het filter vervangen te worden. hiervoor dient de onderzijde van de bak geopend te worden. Nogmaals heb je er geen ervaring mee laat het dan doen, liefst door een specialist in Automatische versnellingsbakken. Overigens dienen de bakken gevuld te worden met zeer specifieke ATF-olie, dit luistert erg nauw, de olie maakt deel uit van de construktie van de bak. SU6
automaat
Geplaatst: 04 nov 2009 09:29
door avbruggeman
het gaat om een automaat type DPO 020
er is al reeds door de garage 3 ltr olie ververst,alleen blijft er altijd wat olie(vlgns zeggen ongeveer 3,5 ltr in de omvormer/converter achter,dit kan nooit afgetapt worden(geen aftapplug in dit deel v d bak)??????????????????
gr VB
Geplaatst: 04 nov 2009 16:57
door WillemS
Klopt helemaal, de olie in de koppelomvormer blijft erin achter. Verversen is alleen de olie in de bak zelf. Is plm. 3,5 liter. Er zijn garagebedrijven die bij het aftappen de motor nog even laten lopen, de pomp van de koppelomvormer pompt dan nog meer olie uit. Ik ben hier geen voorstander van (de bak draait dan feitelijk zonder/met te weinig olie). Tranmissiebedrijven, lossen het vaak op door nogmaals (soms meedere keren) te verversen nadat de bijgevulde bak even gedraaid heeft, je vermengt dan oud met nieuw, en bij opnieuw verversen gaat er toch weer oude olie mee uit. Als je weet wat die olie kost een kostbare aangelegenheid. SUC6