Pagina 1 van 1

Turbo probleem, motor opgeblazen

Geplaatst: 22 nov 2005 14:35
door Quasar
Tweede keer dat dit probleem op is getreden met een lease renault laguna II. 88kw 120 pk prestige. Vanochtend in duitsland met pech langs de weg, moest opgehaald worden met vrachtwagen. Begint met branden electrische problemen, indicatie midden onder. Motor verloor turbo en ben een zijweg ingedoken, daar aangekomen uitgerold tot kleiner zijwegetje met flink kabaal uit de motor. Ernstig blikken geluid ondertussen. Ik denk, motor uitzetten en sleutel eruit, dan houdt hij vanzelf op... Zo gedaan maar wat schetst mijn (leek) verbazing. Motor/turbo blijft op volle toeren draaien! Ondertussen veel zware witte rook uit de uitlaat. haal alle spullen uit het ding van waarde (dacht dat het ding in de fik zou vliegen). Witte rook veranderd in donkere en uiteindelijk zwarte rook. Als laatste een vonkenregen uit de uitlaat en het is over...Geen brand verder maar de olie is op kennelijk.

Hoe kan het nu zijn dat de motor blijft lopen als de sleutel eruit is...

Heeft iemand anders ook slechte ervaringen met de laguna, hele koppelingsbak is ook al vervangen.

Andere vraag: hoe komt het dat de nieuwe lease prijs van de nieuwe laguna zo ontzettend veel hoger zijn dan de vorige lease prijs. Als ik dezelfde laguna nu weer zou nemen zou de leaseprijs wel 200 euro per maand hoger liggen. Komt dat door de slechte betrouwbaarheid?

:(

Geplaatst: 22 nov 2005 19:29
door Verwijderde gebruiker 25
Hoe kan het nu zijn dat de motor blijft lopen als de sleutel eruit is...
Om antwoord op deze vraag te geven: Het kan gebeuren dat bij overhitten e.d. de motor op de olie van het blok zelf begint te lopen. En aangezien een diesel geen elektriciteit nodig heeft om te blijven lopen, kan je dit dus niet stoppen door de stroomtoevoer, cq de sleutel te verwijderen.
Dit zal dus ook pas stoppen als al je olie uit je carter verbrand is, of je blok in de soep loopt door het gebrek aan olie (het eerste is waarschijnlijker.)