Pagina 1 van 1

remmen

Geplaatst: 02 mei 2009 10:24
door avbruggeman
bij mijn laguna aut van 2002 waren de remblokken op achter,dwz linksachter was op + schijf was op(beschadigd metaal op metaal),bij demontage ging de remzuiger niet meer terug(keerring/zuiger kapot:rep.hiervan klauw compleet la + de schijven en blokken achter totaal: 370,-eu
Nu moet binnenkort ook voor de schfn +blokken vervangen worden,kosten??????
Is het mogelijk om bv goede gebruikte remschijven te monteren met ABS ring(achter zaten ook ABS ringen in de nieuwe schijven) maar wel nieuwe remblokken voor om de kosten te drukken,of is dit niet raadzaam(wel veilig)
Heeft iemand hier ervaring mee,kunnnen bv de ABS ringen uit de remschijf verwijderd worden,zodat er alleen maar remschijven aangeschaft hoeven te worden en de oude ABS ringen overgezet kunnen worden??
GRAAG REACTIES/IDEEN VAN LAGUNARIJDERS


VB

Geplaatst: 02 mei 2009 10:52
door Ruud1984
Ik ben wel geen lagunarijder, maar ikzelf zou nooit gebruikte remschijven op mijn wagen monteren.
Je weet immers nooit wat hiermee is gebeurd.
Vooral omdat aan de voorkant de grootste remkracht komt.

Voor de rest van de technische vragen moet je even wachten op de mensen die hier meer verstand van hebben.

Geplaatst: 02 mei 2009 17:23
door Rossy
Ik ben geen Laguna rijder maar weet wel het een en ander van deze auto's...
En zo zijn er meer hier op het forum.

De ABS ringen zijn aan de vooras gemonteerd in het wiellager en niet aan de remschijf.
Die hoef je dus niet over te zetten.
Als een onderdeel als een ABS ring vast gemonteerd is aan een onderdeel als een wiellager of remchijf/wielnaaf, dan zal het betreffende nieuwe onderdeel altijd hiermee geleverd worden daar het los vervangen van de ring bijna niet mogelijk is.
De remschijven achter van een Laguna zijn ook gelijk de wielnaven met wiellagers, hierdoor zijn deze delen een stuk duurder als een gewone schijf.
De voorremschijf is een heel stuk goedkoper omdat dit een conventionele schijf is.
Gewoon nieuw monteren dus.

Antonio.