Pagina 1 van 1
turbo vervangen
Geplaatst: 29 dec 2010 21:57
door rolandmaas7
hallo allen,
heb een laguna 2.2 dci met een defecte turbo, kan een andere turbo komen, en ben best wel handig.
Nu is mijn vraag is dit zelf te doen, de turbo vervangen en zijn er nog aandachts punten?
Graag advies.
gr
Re: turbo vervangen
Geplaatst: 29 dec 2010 22:48
door WillemS
Ja, voor je de turbo gaat vervangen dien je eerst de oorzak van het defekt raken te weten en op te lossen, anders ben je binnenkort WEER aan de beurt en daar zijn die turbo's toch een beetje te duur voor.
SUC6
Re: turbo vervangen
Geplaatst: 29 dec 2010 23:02
door demi
WillemS schreef:voor je de turbo gaat vervangen dien je eerst de oorzak van het defekt raken te weten
Ik gok zo ..... achterstallig onderhoud, een TURBO heeft immers niet het eeuwige leven en dient na zo een 120.000km gereviseerd te worden
Re: turbo vervangen
Geplaatst: 30 dec 2010 12:09
door WillemS
Als je toch de turbo gaat vervangen dien je ALLE leidingen en filtertjes te vervangen, en let ook vooral op de afvoer van de olie naar het ondercarter(slibt wel eens dicht).
Heb je oile in de interkoeler? Het is haast ondoenlijk die goed te reinigen, vervangen is vaak de remedie(duur).
SUC6
Nogmaals eerst de oorzaak achterhalen, anders ben je heel duur uit.
Re: turbo vervangen
Geplaatst: 30 dec 2010 13:18
door mechanic
De 2.2dci is gewoon een erg vervuilende motor en bij het minste beetje achterstallig onderhoud is de olie te vuil en slibben de leidingen dicht met gebrek aan smering. Een turbo hoeft echt niet na 120.000km gereviseerd te worden.
Heb diverse turbodiesels ook prive in onderhoud die ver boven de 300.000km met originele turbo's rijden om een voorbeeld te stellen. Weliswaar niet de 2.2dci..
Het is bij de laguna een vrij eenvoudige klus om te doen de turbo te vervangen, maar zoals willemS al zegt moeten er diverse dingetjes vernieuwd worden.
-pakkingen uitlaat katalysator
-deze turbo zit origineel koud tegen het blok, maar bij revisie krijg je wèl een pakking geleverd
-verstuiverleidingen (retour) moeten losgemaakt worden, deze zal ik aanraden ook te vernieuwen
-olie leidingen turbo vernieuwen, is zoals gezegd vaak de oorzaak
-olie+filter, indien het luchtfilter ook vies is meteen meenemen nu je toch bezig bent
De interkoeler reinig ik altijd met een hogedruk spuit met heet water en zeep en laat deze de rest van de dag goed uitlekken, werkt prima!
Dus voorbumper demonteren ivm interkoeler, onderplaat en rechter wielkuip demonteren zodat je de kat en zijn bevestiging los kan maken. Bovenaf zie je vanzelf wat er los moet. Het is in 1dag goed te doen mits er niks tegenzit.
vervangen turbo laguna 2.2 diesel
Geplaatst: 01 jan 2011 13:09
door rolandmaas7
Hallo allen,
Ga proberen de turbo zelf te vervangen en alle leidingen en pakkingen, op advies van de collega's hier.
Ben nu opzoek naar de onderdelen en de TURBO.
Nu kom ik niet direct een turbo voor de laguna tegen wel voor de espace 2.2 gelijke bj of jaar jonger of master 2.2 jonger of ouder.
Nu de ham vraag is er verschil en zoja waarin?
mvg
roland
PS iedereen een goed 2011
Re: turbo vervangen
Geplaatst: 01 jan 2011 13:51
door Renier
Ik heb je beide berichten samengevoegd, dan kan je hier verder gaan.
Succes ermee

Re: turbo vervangen
Geplaatst: 01 jan 2011 21:07
door mechanic
Ik zou geen 2e hands turbo kopen.
Neem eens contact op met turboworld, die leveren complete sets incl alle benodigdheden.
Dan heb je ook voor jou auto de goede turbo, je weet nooit of er een klein verschil in zit. De master is ook geen 2.2dci maar een 2.5. Heb geen idee of dat een andere is..