Pagina 1 van 1
levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 08 mar 2011 09:55
door Thijman
In mijn Laguna GT uit 2005 (Phase II) is in mei 2009 de kachelbediening (ook wel regelunit/rekeneenheid) vervangen. De auto was toen dus 4 jaar oud. Desondanks heeft Renault Nederland (ongevraagd !) hier een coulance betaling gedaan van 48% van het totaalbedrag en de dealer een bijdrage van 12%. De overige kosten waren voor mijn rekening.
In november 2010 is de kachelbediening wederom stuk gegaan. Echter, nu zou ik voor de volledige kosten van de kachedlbediening op moeten draaien, waar ik niet mee akkoor ga, gezien de leeftijd van het onderdeel.
Mijn vraag is eigenlijk of er een indicatie is van de technische levensduur van de kachelbediening ?
Alvast dank !
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 08 mar 2011 18:14
door Renier
Wat is er precies defect?
Als het de display is dan is deze makkelijk te repareren

Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 09 mar 2011 10:42
door Thijman
Hallo Reinier,
Dank voor je antwoord. De vraag is eigenlijk wat de technische levensduur van de kachelbediening ongeveer zou moeten zijn. Het betreft niet het display, maar echt de regelunit. Deze is inmiddels vervangen voor de tweede keer, maar deze was pas anderhalf jaar oud. Ik heb nu een discussie met de dealer over de levensduur van dit onderdeel. Vorige keer ging deze na 4 jaar stuk en toen heeft Renault Nederland een coulancebetaling gedaan.
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 09 mar 2011 10:48
door Renier
Da's natuurlijk erg lastig te zeggen wat de te verwachten levensduur is.
Die van mij is ook uit 2005 en alles werkt nog perfect....
Als je huidige unit zo'n 1,5 jaar oud is zou ik geen genoegen nemen om nu de volle mep te betalen, je moet er vanuit kunnen gaan dat ze veel langer meegaan bij normaal gebruik.
Wat zegt Renault NL hierover nu?
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 09 mar 2011 11:25
door Thijman
Ik heb dinsdag een dikke brief gestuurd naar Renault Nederland met kopie aan de dealer, dus daar heb ik nog geen reactie op. De dealer gaf aan dat het wel een beslissing zou zijn van dealer in samenspraak met Renault Nederland, maar dat weet ik niet. Dat is natuurlijk makkelijk gezegd.
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 09 mar 2011 14:30
door renault15.17
Ik denk dat je er van uit mag gaan dat de normale levensduur om en nabij de 10 jaar zou moeten liggen. Maar aangezien er al eerder een probleem is opgetreden, kan de oorzaak wel eens ergens anders liggen. Anderhalf jaar is in ieder geval niet normaal. Heb je nog andere problemen gekend? Problemen die bijvoorbeeld duiden op een verkeerde boordspanning.
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 13 mar 2011 11:29
door Prupke
Wat was precies het probleem/de klacht? waarom is hij vervangen?
En eventjes voor de duidelijkheid de regelunit/rekeneenheid is het display.
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 05 apr 2011 08:59
door erwinhermans
Renier schreef:Wat is er precies defect?
Als het de display is dan is deze makkelijk te repareren

Ik ben nieuw hier en zou wel willen weten hoe je het display repareert. De mijne geeft namelijk allemaal meuk aan.
Re: levensduur kachelbediening (regelunit) Laguna GT (2005)
Geplaatst: 05 apr 2011 18:08
door Renier
Er zijn enkele aanbieders op Marktplaats die hem voor je repareren.
Zie
deze bijvoorbeeld.
Binnen de
Lagunaclub zijn er ook mensen die het (voor je) kunnen doen.
Zie
hier bijvoorbeeld