Pagina 1 van 1

Achtervering zei KNAL !

Geplaatst: 13 sep 2013 18:21
door BramvT
Model/uitvoering : Kangoo 1.9 DTI
Bouwjaar : 2000
Brandstof : Diesel

Vandaag in het oosten van het land, wilde net wegrijden onder een slagboom van een bedrijf...toen ik een harde knal hoorde (metaalachtig) en nu staat mijn linkerachter-wiel een stuk lager.
Ik had een pallet van 400 kg achterin, de Kangoo mag 650 kg hebben dus dat mag het probleem niet zijn.
DSC00171.JPG
De vraag is nu : is dit een gebroken torsiestaaf (of Schokbreker ?) en zo JA....hoe moet je dat gaan verhelpen, complete achterbrug (via de sloop ed.) regelen....of kan er ook alleen een nieuwe torsiestaaf ingezet worden ?

Dit is mijn derde Kangoo DTI...maar dit is voor het eerst dat ik iets met de vering heb....graag advies !

Re: Achtervering zei KNAL !

Geplaatst: 13 sep 2013 20:47
door BramvT
Ondertussen wezen zoeken op het forum....kan zelf helemaal niks doen, zal dus garagewerk worden, maar de vraag is of een 1.9DTI met een laadvermogen van 650 kg zomaar een as van bijvoorbeeld een 1.4 benzine eronder kan cq. mag hebben :think:

viewtopic.php?f=120&t=14723

Re: Achtervering zei KNAL !

Geplaatst: 14 sep 2013 13:49
door WillemS
De Torsiestaaf is los te vervangen. Maar een as van een sloper is net zo eenvoudig.
Even zoeken op onderdelenlijn oid.
mvg WillemS