Pagina 1 van 1

1 portier werkt niet meer op electronische sleutel

Geplaatst: 14 mei 2007 20:53
door venema
Ik heb een renault kangoo 1 van de achterportieren zit op slot en gaat niet meer open met de electronische sleutel.
De andere 3 deuren werken wel gewoon. Ik hoor wel een klik in het portier maar het knopje komt niet omhoog.
Met de hand kan het protier ook niet geopend worden.

Wat laatst opviel is dat het vergerendelingssysteem soms spontaan een aantal malen op en neer gaat, zonder dat de auto geopend is of de motor gestart is. Is niet gewenst bij parkeren. Mischien staan de twee zaken los van elkaar maar beide hebben te maken met de sloten.

Iemand een idee ?

Geplaatst: 14 mei 2007 20:57
door Rossy
Het lijkt mij op een probleem met het betreffende portierslot.
Gaat het slot wel los als de knop op het dashboard gebruikt wordt?

Antonio.

Geplaatst: 14 mei 2007 21:05
door venema
He Antonio,

Nee de knop op het dashboard geeft hetzelfde resultaat.
Als ik met de sleutel open en sluit gaat betreffende deurknop wel een halve milimeter op en neer.
Dus er gebeurt wel wat in de deur.

groet Lambert

Geplaatst: 16 mei 2007 01:07
door hans
portierslot even smeren?

Geplaatst: 16 mei 2007 19:02
door mark en ivonne
ik denk aan een defect in je magneetschakelaar in je portier

Geplaatst: 16 mei 2007 21:57
door Rossy
Inderdaad kan het smeren van het slot zelf effect hebben.
Even aan de pin froemelen om het portier van slot te krijgen om te kunnen openen en dan het slot met een goede kruipolie inspuiten.
Wanneer alles weer soepel gaat het slot nogmaals inspuiten met een goed kruipend VET, bijvoorbeeld wit spuitvet voor een goede duurzame smering.

Helpt dit alles niets, dan is toch de servo defect.
Uit het verhaal begrijp ik dat het een van de schuifdeuren betreft.
In dit geval is de servo een met het slotmechanisme.

Antonio.

Geplaatst: 18 mei 2007 14:25
door venema
Hallo,

Dank voor jullie suggesties.
Het is inderdaad een van de schuifdeuren. Het lukt mij echter niet de deur mechanisch te openen (de pin omhoog tetrekken) . Dus smeren gaat ook nog niet lukken. Is hier nog een andere manier voor?

Nu las ik in mijn boekje dat de schuifdeur geblokkerd wordt bij het tanken. Ik vermoed dat daar iets mis is, maar heb eigenlijk geen idee hoe deze blokkering werkt. Ik zie in de tankdop alleen maar kunstuf delen. Ik had eigenlijk gehoopt dat het daar een vuil contact was waardoord e blokkering niet wordt opgeheven als ik de tankdop er weer op doe.

Mischien heeft iemand een idee of dat zou kunnen en hoe dit werkt?



groeten, Lambert

Geplaatst: 19 mei 2007 19:52
door Rossy
In de tankdop zit een magneet.
Naast de vulhals zit een sensor die op deze magneet reageert.
Wordt de tankdop verwijderd, dan zal een tweede slot de schuifdeur afsluiten.
Hier willen wel eens problemen met de sensor zijn.
Of dit nog goed werkt is eenvoudigte controleren door de tankdop te verwijderen.
Als je dan een klik hoort alsof er iets op slot gaat, en bij het terugplaatsen ook weer een klik, dan werkt het goed.

Wanneer het een probleem is met deze extra vergrendeling, reageert het normale slot wel gewoon omdat de extra vergrendeling gebruik maakt van een extra slotmotor.
Het lijkt mij dus een probleem met het normale slot.
Dit is bereikbaar door het deurpaneel te demonteren.
Het demonteren is alleen mogelijk bij gesloten schuifdeur dus dat treft in dit geval.

Antonio.

Re: 1 portier werkt niet meer op electronische sleutel

Geplaatst: 06 nov 2012 12:02
door thiemehennis
En? Nog tips over hoe het uiteindelijk is opgelost? Als je het laat repareren bij een garage, hoeveel ben je dan kwijt? Heb zelf nu hetzelfde probleem :cry2: