Pagina 1 van 1

Megane II 1.5dci Oliefilter

Geplaatst: 23 okt 2011 00:23
door zekiarici
Hallo allemaal,
Ik wil de olie van mijn Megane II 1.5dci verversen.
Maar ik kan bijna niet aan de oliefilter komen bijna geen ruimte.
Daar zijn veel buizen en andere stukken en ik kan de filter sluetel niet vastmaken en de filter losdraaien.
Heeft iemand er tips voor?
En over de olie, het schijnt dat de vorige eigenaar 10W40 olie heeft gebruikt.
Moet ik ook gewoon 10W40 gebruiken of toch 05W40 gebruiken?
Alvast bedankt voor jullie reacties.

Re: Megane II 1.5dci Oliefilter

Geplaatst: 23 okt 2011 17:01
door WillemS
Voor een wagen met wat veel km's zou ik gaan voor de 10w40.
Als laatste redmiddel kan je een oude schroevendraaier door het filter slaan, maar let op het wordt een vieze smeerbende.
Laat het anders even doen bij bv de KwikFit, zij hebben een all-in deal.
SUC6

Re: Megane II 1.5dci Oliefilter

Geplaatst: 23 okt 2011 17:08
door mechanic
Je kunt de passende olie dop welke je op een ratel met verlengstuk kunt plaatsen gewoon kopen bij de onderdelen winkel voor een 10tje ofzo. Je hebt inderdaad wat weinig ruimte, maar het gaat verder prima met de juiste sleutel.
De importeur schrijft voor deze motor zonder roetfilter 5w40 olie voor. Er gaat tussen de 4.3 en 5liter in.
Vernieuw het carterplug ringetje, aanhaal moment van deze plug is 20Nm, veel mensen draaien deze veel te vast wat lekkage kan veroorzaken.

Re: Megane II 1.5dci Oliefilter

Geplaatst: 23 okt 2011 20:34
door zekiarici
Bedankt voor de reacties. Ik zal een passend oliedop zoeken.
Mijn Megane heeft maar 60.000 km dus echt niet veel.
Ik heb de factuur van vorige onderhoudbeurt gezien, en ze hebben 10W40 olie gebruikt.
Ik rij rond 10.000 km per jaar. Is het beter dat ik toch 05W40 olie gebruik? Of moet ik gewoon 10W40 gebruiken en elke jaar verversen? Het gaat over een 1.5dci 74kw (101pk), Ik heb geen idee over roetfilter, maar ik denk dat deze niet aanwezig is.

Re: Megane II 1.5dci Oliefilter

Geplaatst: 24 okt 2011 17:49
door mechanic
Ik zou adviseren de voorgeschreven 5w40 te gebruiken.Veel bedrijven hebben maar 1 soort olie, dus kans dat je daarom de verkeerde erin hebt.