Pagina 1 van 1

piepende riem

Geplaatst: 04 jun 2012 20:13
door roanmarada
hallo,

ik heb een 1.9 dci break van 2003 oude model en een piepende multiriem , althans daar lijkt het op ik heb een speciale spuitbus gekccht om deze te smeren dit hielp niet geluid is binnen 5 min weer terug, wd 40 precies hetzelfde en kruipolie werkt ook niet, zou het dan toch een lager kunnen zijn van of waterpomp of airco? of staat de riem te strak of te slap.

graag juliie adviezen

Re: piepende riem

Geplaatst: 05 jun 2012 20:08
door mechanic
Controleer de riemspanning eens. Eventueel bijstellen als je een handmatige spanrol hebt. Blijft het geluid, demonteer dan de riem en controleer handmatig de aandreven organen. Merk je geen afwijkingen probeer dan eens met koude motor te starten zonder multiriem. Niet te lang laten lopen. Is het geluid weg, vernieuw dan de multiriem incl. loop en spanrol.
Is het geluid nog aanwezig zonder multiriem dan zit het bij de distributieriem.

Re: piepende riem

Geplaatst: 05 jun 2012 21:36
door roanmarada
ik zal de controle's binnenkort uitvoeren , dis lijkt me niet die is 10000 km geleden vervangen. od de waterpomp mee gedaan is vraag ik me af, ( heb d…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.