Pagina 1 van 1

Reservewiel met bak??

Geplaatst: 19 jul 2012 08:41
door Esther74
Hallo,
ik heb een Megane grand tour uit 2005. Deze werd standaard geleverd zonder reservewiel en met een LPG installatie.
Nu wil ik toch graag een reservewiel in plaats van een noodpompje, alleen kan ik nergens iets vinden over de mogelijkheden hiervan op mijn auto. Ik ben wel reservewielbakken tegengekomen van oudere bouwjaren, zou die ook op die van 2005 passen? en kan je die ook nog gewoon kopen? of anders een beugel?
Wie o wie heeft hier ervaring mee en kan mij helpen?

Groeten, Esther

Re: Reservewiel met bak??

Geplaatst: 23 jul 2012 22:44
door Harm
Hallo Esther,

Het is me niet helemaal duidelijk of je LPG installatie er nog in zit. En zo ja zit die dan op de plek waar normaal het reservewiel zat/zit?

Groeten, Harm

Re: Reservewiel met bak??

Geplaatst: 02 jan 2013 16:28
door Esther74
Hallo Harm
(zo dat duurde lang voordat ik de reageerknop gevonden had :oops: )
maar inderdaad.. de LPG installatie zit achterin in de uitsparing van het reservewiel.

Groet, Esther

Re: Reservewiel met bak??

Geplaatst: 05 jan 2013 14:10
door Harm
Hallo Esther,

Ik ben bang dat een LPG tank in de reservewielbak en een volwaardig reservewiel niet goed te combineren zijn. Dan wordt het kiezen: of de LPG tank eruit laten halen en op die plek weer een volwaardig reservewiel plaatsen of de LPG tank laten zitten en dan iets anders verzinnen voor het reservewiel.

Mocht je de LPG tank eruit laten halen (wel eerst informeren wat het kost!) dan is het plaatsen van een reservewiel vrij eenvoudig: er zit niet echt een speciale bak die je moet plaatsen, het metaal van de auto is gewoon rond gevormd, in de vorm van het reservewiel. Wel zit er in de bodem een soort schroef, daar zet je het reservewiel met het gat in het midden overheen en dan draai je aan de binnenkant van het reservewiel een soort kunststof deksel/bout vast. Op de foto zie je hoe dat eruit ziet. Als je geluk hebt zit dat er nog gewoon in (onder de LPG tank) en anders is het wel via de dealer te leveren (of op de sloop).

Mocht je de LPG tank laten zitten dan zijn er een paar opties:
* je spuitbus/reparatieset behouden.
* een volwaardig reservewiel kopen en dat in de kofferbak leggen of aan de zijkant met spanbanden bevestigen. Nadeel: onhandig, want het neemt bagageruimte in.
* een thuiskomer, dit is een soort klein reservewiel waarmee je max. 80 km/u mag rijden, neemt veel minder ruimte in dan een volwaardig reservewiel.

Losse reservewielen of losse velgen zijn goed te koop via de dealer, maar ook bv op Martkplaats. Voor jouw auto heb je in ieder geval een velg met steek 4 x 100 nodig (= 4 gaten voor wielbouten en 100 mm afstand/doorsnee tussen die bouten). Andere maten passen niet op je auto. Hou verder de bandenmaat aan die standaard onder je auto zit. De meest gangbare maten bij de Megane zijn 205/55 R 16 of 195/65 R 15 (even aan de zijkant van je banden kijken).

Succes ermee.
groeten,
Harm