Pagina 1 van 1
Inspuiting Defect
Geplaatst: 04 feb 2013 15:18
door Renault rider
Renault Megane 1.5 DCI
Ik heb een probleem met inspuiting defect, dit wordt in de displai aangegeven als ik tussen de 90 en 100 KM rij.
Laat ik het gas los dan verdwijnt de melding weer, de auto is al vaak doorgelezen er zijn al een aantal zaken weer gemaakt, maar de melding blijft bij ca. 100 km. Welke expert kent dit probleem en wil mij een evt. oplossing geven?
Re: Inspuiting Defect
Geplaatst: 03 apr 2013 12:19
door Scenic2000
Beste ,
Ik heb dit probleem al meerdere malen tegen gekomen .
Er zijn verschillende oorzaken mogelijk .
Een probleem met de pomp die te weinig druk geeft , een injector die inwendig lekt of de afregeling turbo die faalft ( indien met schoepen ), de EGR die blijft open staan (soms geen foutcode indien mechanisch geblokeerd ).
Kan je me eens de fout zeggen die is uitgelezen ?
Hoor het graag , Mvg K
Eventueel chassisnr is welkom om te kijken welk type moter .
Re: Inspuiting Defect
Geplaatst: 11 jun 2013 22:37
door r_meer
Ik heb volgens mij het zelfde probleem
Codes zijn p0087 en p0089
Egr klep is vervangen
Brandstoffilter is vervangen
Auto start goed, auto is pittig met optrekken, als ik snel doorschakel naar de 5e versnelling dan geeft hij bij 80 km/h al een korte melding van 'inspuiting defect-stop' waneer ik het gaspedaal los laat is de melding ook weer weg en wordt deze ook niet meer weergegeven op de boordcomputer van de auto.
Waneer ik normaal de snelweg oprijd geeft hij geen melding , alleen bij doortrekkevanaf de 120 km/hdan we de zelfde melding we kortstondig. Ik kan met de auto nog gemakelijk de 180km/h halen.
Wat mij opvalt is dat er vanuit de (volgens mij) brandstof druk pomp, bij stationair lope1a2 seconden een lucht waas door de doorzichte leiding gaat. De ingaande leiding heeft dit niet. Nu lees ik her en derop forums dat je het brandstof pompje (bal/peer) in moet knijpen tot dat deze hard word. Geen idee hoe vaak je moet knijpen maar dit lukt mij dus niet.
Brandstof leiding van voor naar achter is gecontroleerd en niets kunnen vinden.
Aangezien de auto niet afslaat tijdens het rijden en het vermogen gewoon aanwezig is lijkt het mij niet dat het de verstuivers zijn.
Welke oplossing zou dit kunnen zijn?
P.s. enig idee wat een brandstofdruk meeting kost?
Mvgr
Roel
O,ja. Het betreft hier een megane 1.5 dci van 2004 met 101pk
Re: Inspuiting Defect
Geplaatst: 13 jun 2013 07:49
door Scenic2000
Hallo,
met de codes die je opgeeft weet ik niets .
DTC of DF codes van clip .
Dan kan ik je verder helpen .
Mvg Kurt
Re: Inspuiting Defect
Geplaatst: 06 dec 2013 08:12
door r_meer
mijn excusses voor mijn ,alte reatie.. maar ik heb mijn auto naar een motoren revisie bedrijf gebracht (diesel motoren) en zij hebben voor 800 euro de 4 injectoren gereviseerd. eruit gehaald, schoonmaken/reviseren/coaten en weer terug plaatsen
probleem is helemaal veholpen en met de caravan heerlijk op vakantie geweest.