Pagina 1 van 1
Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 04 mar 2014 10:12
door estrij
Hallo,
Ik stap vanochtend in mijn Megane II Hatchback DCI 1.9 en krijg het volgende lampje te zien (zie bijlage). Als ik het boekje kijk van mijn auto zie ik het lampje er niet eens in staan. Kijk in de boekjes van bijv. de Megane III dan staat er bij dit lampje "Niet in gebruik".... Wat nu ? Wie kan mij helpen met een uitleg over dit lampje?
Alvast bedankt!!
Erik
Re: Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 04 mar 2014 11:39
door RichTrip
Het lijkt wel om een lampje van het roetfilter te gaan. Staat bij het type van je Megane ook de aanduiding FAP?
Re: Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 04 mar 2014 11:48
door estrij
Waar kan ik dat vinden of mijn megane de aanduiding FAP heeft?
Re: Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 04 mar 2014 11:57
door estrij
Ik heb even gezocht op roetfilter en kwam toen op een boekje voor de Laguna II en daar stond het inderdaad in. Bedankt voor de duw in de juiste oplosrichting. Ik rijd al sinds een paar maanden maar kleine stukjes waar ik minder dan 60km per uur moet rijden. Hier staat dat ik dus een heel stuk moet rijden om mijn roetfilter te regeneren met een minimum snelheid van 80km per uur. één vraag dan nog Mag ik wel gemiddeld harder rijden dan 80km per uur om de roetfilter te regeneren?
Het waarschuwingslampje roetfilter
1 licht op om aan te geven dat de
roetfilter bijna verzadigd is.
Om de roetfilter te reinigen, raden
wij u aan om met een gemiddelde
snelheid van 80 km/uur te rijden,
zodra dit mogelijk is en totdat het
controlelampje gedoofd is, waarbij
u rekening houdt met:
- de verkeersomstandigheden;
- de toegestane maximum snelheid.
Re: Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 05 mar 2014 19:43
door Mark L.
Je mag gerust harder rijden dan 80.
Re: Storingslampje onbekend??!!
Geplaatst: 05 mar 2014 21:52
door WillemS
Als een roetfilter vol dreigt te raken dan gaat deze regenereren, hiertoe wordt er extra brandstof in gespoten waardoor het filter zo heet wordt dat de roet verbrand. Als je nu te kort en te langzaam rijdt zal dit telkens worden opgestart en weer worden afgebroken. Dit is heel slecht voor het roetfilter en je portemonnee. Dus verzin een flinke tocht met de wagen met veel snelweg km's tot het lampje uitgaat.
mvg WillemS