Pagina 1 van 1

Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 23 mar 2014 14:46
door Stefke's
Hoi beste mensen,

Ik ben Stef nieuw hier en ik wil een Megane 1.6 16v privilege luxe automaat uit 2004 kopen met 120.000 km

Kunnen jullie me tips geven waar ik op moet letten bij aankoop van deze auto ?

Bij voorbaat hartelijk dank.

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 06 apr 2014 18:46
door bassieb
hoi Stef.

Ik heb mijn handgeschakelde versie van jou auto nu ruim een jaar.
Ik had in het begin water in de portierbakken en op een ochtend was mijn rechterportierraam naar beneden.

Water in de portierbakken schijnt een kwaal te zijn die bekend is.

Op te lossen door een stuk plastic over je speakers te doen.

Dan loopt het water niet langs de speakers naar binnen.

Kijk voor de rest of alles werkt qua elektronica.

Succes!

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 06 apr 2014 21:53
door Stefke's
Bedankt voor de tip.
Kan je misschien uitgebreider uitleggen hoe die plastic precies te doen of wijst het zichzelf?
En ik ben erg benieuwd naar wat je met dat raam hebt gedaan.


Thx voor de reactie, Grts Stef ps Meganne ondertussen aangeschaft....

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 08 apr 2014 18:54
door Valkenet
Hoi Stef,

Wat Bassie bedoeld, er loopt regenwater langs je ramen in de deur en loopt via afwatering-gaten beneden weer naar buiten. Dat is bij alle auto's zo, alleen wil het water soms via de luidsprekers naar binnen in de kaartenbak lopen.
Op te lossen door de luidspreker even los te halen en een stukje pastic achter de luidspreker monteren zodat het regenwater in de deur blijft.

Waar je zeker op moet letten is of de distributie riem vervangen is. Auto is nu 10jaar oud en komt in aanmerking om vervangen te worden. Vervangingstermijn is 5 jaar of 120:000km.
Is het nog niet gedaan, trek er dan maar € 500 A 600 voor uit. Vergeet de waterpomp niet.

Wat ik sowieso zo zou laten doen is de automaat laten spoelen en van nieuwe olie voorzin.

Wat zeker ook voorkomt is dat de afwaterings kanalen van de perefhan verstopt raken. Als deze verstopt raken krijg je water in de auto en kan je defrostermotor defect raken.
Deze zo wie zo schoon laten maken.
Controleer verder of alles goed functioneerd.

Misschien wordt je niet blij met dit bericht, maar het is nu eenmaal zo.
Ik heb buiten mijn lease-auto ook nog een megane van 2004. Twee weken geleden de distributie plus nokkenas -versteller en waterpomp vervangen. Hij loopt weer als een zonnetje.

Suc6 Martin

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 10 apr 2014 10:41
door Misty
Hoi Stef,

buiten de hierboven beschreven zaken die allemaal correct zijn even een toevoeging op de distributieriem. Uiteraard is de termijn (5 jaar) en de kilometerstand van belang, maar zorg dat je de auto ook echt eens zelf echt koud mag starten. De eerste echt koude start van de dag geeft vaak bij deze motoren een 'metalige ratel' waarna hij afslaat. Als je hem direct daarna weer start is er niks aan de hand. Vandaar dat je dus echt de allereerste start zelf moet doen. Als dit geluid naar voren komt is dit de eerder omschreven nokkenasversteller waar door een defect keerringetje de olie uit zakt. Op zich niet schokkend, maar niet gezond. Als deze vervangen moet worden gaat gelijk heel de distributieset los en wordt deze dus ook direct vervangen, ook als hij nog niet aan de termijn zit.

Verder klinkt het als een leuke kans met die kilometerstand, laat even weten hoe het loopt!

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 10 apr 2014 11:56
door Stefke's
Hoi allemaal,

Bedankt voor de tips en reacties. Auto start perfect, rijd en stuurt lekker strak.
Enige probleempjes zijn, rechter portierraam (elec) werkt niet altijd. Zowel op bestuurdersdeur als op r deur zelf.
Ook het knopje op buitenkant bestuurdersdeur werkt ineens niet meer.

De multiriem moet vervangen worden. Gelukkig kan ik dit zelf (met hulp) goedkoop doen. Moet waterpomp ook altijd vervangen worden dan ? Want die is ook pas 5 jr oud en gaan toch makkelijk 10 jr mee ? (en dan moet multiriem ook weer begreep ik).

Verder heeft auto schokjes onder het rijden vooral bij 50 constant. Nu kom ik uit een Mercedes Benz met 2.8L automaat en heb een Renault monteur mee laten rijden die voelde niets geks, waarschijnlijk ben ik verwend. Ik ga eerst achterstallig onderhoud doen en alles electrisch maken en dan daar naar kijken.

Grts Stephan

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 10 apr 2014 20:45
door Valkenet
Hoi Steffie,

De waterpomp wordt aangedreven door de distributieriem, door het monteren van een nieuwe distributieriem wordt de spanning op de waterpomp tandwiel groter waardoor negen van de 10 keer je waterpomp lat gaat lekken met alle gevolgen van dien.
Gaat hij alsnog later lekken kun je dus opnieuw beginnen.

Het inhouden kan te maken hebben met een vervuild gasklephuis. Voor het vervangen van de distributieriem moet deze er toch af. Meestal is deze zwart van binnen, deze met remmen-reiniger goed schoonmaken. Ook de gasklep zelf en de rand waar deze sluit.
Multieriem moet er sowieso af dus ook gelijk vervangen.

Zorg wel dat alles goed geborgd staat, met het juiste borg gereedschap voor je de distriebutieriem gaat losmaken.

Suc6 Martin

Re: Waar op letten bij aankoop Megane '04

Geplaatst: 11 apr 2014 12:19
door Stefke's
Thx Martin,

Hier heb ik veel aan !
Ik ga het precies zo doen :)

Grts Stef