Pagina 1 van 1

Tips bij een Megane coupe

Geplaatst: 12 feb 2019 23:46
door Groxd
Hallo forumleden!

Dit is mijn eerste topic hier en ik weet niet zeker of dit de goede thread is maar goed.
Ik ga deze zomer opzoek naar mijn tweede auto Ik rij momenteel een
ford fiesta
Afbeelding
uit 2004 als beginners auto maar ik mis de pk ect aangezien ik dan 20 ben en 1 schadevrije jaar zal hebben zal een auto met meer pk wat betaalbaarder in de verzekering zijn dan atm. Daarnaast mis ik gewoon pk wat ik A-relax vindt.

Rijdt regelmatig in de auto's van mijn ouders, En daar vind ik de 120pk op een tsi moter al beter dan die 70 pk wat ik heb :p. Maar verder op mijn vraag ik ga kijken voor een Renault Megane Coupe 2009 of ouder maar ik ben de opzoek naar de punten waarop ik moet letten. En welke moterblok moet ik niet nemen en welke moterblok moet ik wel nemen. Kan ik hem chiptunnen of niet . En graag de aandachtpunten :3

Groetjes
Tjarda

Spelfouten of niet correcte zinnen inbegrepen. Ben namelijk een dyslect sorry!

Re: Tips bij een Megane coupe

Geplaatst: 13 feb 2019 00:29
door mechanic
Je kijkt dus voor een mégane 2, 2002-2008? In 2009 is de mégane 3 gekomen,dat is voor de aandachtspunten een beetje verschillend.

De type 2 heeft er wel wat,de 3 wat minder.
Onder andere:
- best neem je een benzine,de 1.4 16v is te licht,de 1.6&2.0 16v zijn betrouwbaar. De 2.0T kun je best chiptunen,een atmosferische motor tunen heeft geen zin.
Neem een 6bak ivm toerental op de snelweg. Let wel meteen goed op bijgeluiden uit de bak.
-riemerij 5jaar of 120.000km,ratel met starten of diesel geluid is de nokkenas versteller=duur
-aircoperikelen zijn verre van vreemd,let op een goede werking. Ventilatiemotor/regelaar ook goed nazien.
-waterlekkage in interieur,paravan afvoer. Natte opbergvakjes onder de vloer zijn een punt van aandacht,rotte stekker onder de stoel als gevolg
-electrische ruitmechanieken zijn matig,en hebben vaak euvels
-handsfree openen/sluiten werkt vaak maar half,
-controleer verder of het stuur goed recht staat,of de auto rechtuit rijdt met stuur los,bijgeluiden,trillen de remmen niet etc..

Er zijn nog wel.meer punten,lees het forum maar eens door.

Re: Tips bij een Megane coupe

Geplaatst: 13 feb 2019 16:22
door Groxd
uhm ik zie nu dat ik een fout heb gemaakt in mijn tekst. Ik bedoelde jonger ipv ouder dus 2009+ oftewel de 3 serie. Wat zijn daarvan de specifieke dingen waarop ik moet leten van hier boven,?