Pagina 1 van 1

Ventilator Megane iii 130tce 2009 draait overuren

Geplaatst: 10 jul 2020 23:36
door Vertrokken - 37856
Hoi allemaal, ik ben zelf bezitter van een zwarte Renault Mégane uit 2009 met nu 160k op de teller. Onlangs werkte de airco niet meer en dit speelde eerder ook al. Uiteindelijk bleken de condensor en aircopomp kaduuk en zijn vervangen. Klacht was ook eerder dat er een enorm zoemend geluid optrad. Ik dacht eerst dat dat de aircopomp was maar nu treedt het geluid nog steeds op. Het blijkt de motorventilator te zijn. Die slaat vrijwel meteen na het starten aan, zeker als de airco moet draaien. Als de airco wordt uitgezet dan springt de ventilator doorgaans uit maar na verloop van tijd springt hij dan ook zonder directe aanleiding aan.
Nu viel het me op dat er net boven de ventilator een kabeltje hangt maar waar niks op aangesloten is. Die zit onder de motorkap achter de radiateur en/of condensor en zit bij de ventilator in de buurt. Hoort daar een sensor te zitten waardoor de ventilator denkt dat ie moet draaien? Of wat kan het geluid of het constante draaien van de ventilator veroorzaken?

Re: Ventilator Megane iii 130tce 2009 draait overuren

Geplaatst: 11 jul 2020 12:03
door mechanic
De ventilator draait inderdaad wanneer de airco aanstaat gezien er zeer veel hitte vrij komt.
Wat is de motortemperatuur wanneer de ventilator aanspringt?

Re: Ventilator Megane iii 130tce 2009 draait overuren

Geplaatst: 12 jul 2020 08:10
door Vertrokken - 37856
Ook bij het starten nadat de motor koud of afgekoeld is schiet de ventilator al snel aan. Circa 20 seconden na het starten.

Re: Ventilator Megane iii 130tce 2009 draait overuren

Geplaatst: 12 jul 2020 09:48
door ronny530
Als de ventilator met uitgeschakelde airco aanslaat terwijl de motor nog niet op bedrijfstemperatuur is vermoedt ik dat de koelvloeistof temperatuursensor overactief is. Meestal is die sensor in de radiateur geplaatst en zou met wat zoekwerk te vinden moeten zijn. Proefondervindelijk de connector van die los nemen en als de ventilator dan niet meer inschakelt heeft u de oorzaak gevonden.