Pagina 1 van 1

Andere velgen

Geplaatst: 27 sep 2008 17:52
door Bigf00t
Hallo,

Sinds kort ben ik in het bezit van een Renault Mégane uit 2003.

Afbeelding

De standaard velgen wil ik vervangen voor licht metalen velgen.

Hoe werkt dit met de sensoren in de banden? Kunnen deze overgezet worden, of ben ik hier veel kosten aan kwijt om dit werkend te maken?

Geplaatst: 28 sep 2008 12:20
door dexter
Sensoren kunnen overworden gezet. Als je de ventielen op de zelfde plek houd dat willen zeggen lv op lv, rv op rv enz.
Hoef je niet opnieuw in te lezen. Wat je ook kunt doen zijn in de nieuwe velgen nieuwe ventielen zetteen alleen dat gaat wel aardig veel kosten.

Geplaatst: 28 sep 2008 13:26
door Bigf00t
Kijk eens aan, dat is goed nieuws. Ga ik dan geen problemen krijgen met de druk in de banden o.i.d.? Teminste, ik las ergens dat die sensoren detecteren of je band op de goede plaats zit, maar ook de druk en of je band evt. lek is.

Hoe zit dit wanneer de druk in een band afwijkt van de standaard banden? (of is dat allemaal hetzelfde, ik ben ook maar een leek :))

Nieuwe ventielen was ik niet van plan, als het niet noodzakelijk is om langs de dealer te gaan dan wil ik dit graag zo houden. Materiaalkosten zullen vrij hoog liggen en ook nog eens een uurtarief waar je niet vrolijk van wordt :wink:

Dan koop ik liever gewoon een setje velgen en laat ik liever de monteur om de hoek een middagje klussen met alles overzetten.

Geplaatst: 28 sep 2008 14:27
door Pleiades
volgens mij heeft deze versie van de Megane geen bandenspanningsmeters

Geplaatst: 28 sep 2008 15:29
door Bigf00t
Is daar ook nog verschil tussen? In het boekje staat het namelijk wel vermeld, maar dit is natuurlijk gewoon een algemeen boekje voor alle Mégane's.

Het gaat in mijn geval om een Mégane 1.4 16v authentique comfort uit 2003. Hoe kom ik hier achter zonder mijn banden eraf te halen?

Zou het verwisselen van de velgen wel een stuk makkelijker maken..

Geplaatst: 28 sep 2008 16:25
door Pleiades
als je hem start en je ziet op de boordcomputer bandenspanningscontrole dan heeft hij het. Als er niets staat heeft hij het niet. Volgens mij is het alleen voor duurdere uitvoeringen.

Geplaatst: 29 sep 2008 20:01
door Bigf00t
Ik zie alleen tekst over de olie voorbij komen bij starten.

Dat wordt dus gewoon op zoek naar velgen incl. banden en dan kan ik ze waarschijnlijk zelf monteren (alleen even uitbalanceren denk ik).

Mocht mijn boordcomputer raar reageren dan kan ik in principe altijd nog een monteur raadplegen die de sensoren overzet (indien ze toch aanwezig blijken te zijn).

Gaat helemaal goed komen dus. Bedankt voor de antwoorden!

Geplaatst: 29 sep 2008 23:28
door Pleiades
als de sensoren er niet zijn piept hij en geeft aan dat hij geen bandenspanningscontrole can uitvoeren. Maar ik betwijfel of dit type dat uberhaupt heeft.

Geplaatst: 03 okt 2008 19:55
door mechanic
Het is zo makkelijk:
Een rubberen ventiel is zonder sensor, en een hard ventiel, met kleurringetjes is met sensor.
Het was een optie, die je gewoon kon bestellen. Dus je kan ze tegen komen op de meest uiteenlopende uitvoerigen.
Je kan de ventielen niet van staal naar aluminium velgen omzetten geloof ik, dit omdat er altijd wordt gevraagd bij het opzoeken van de ventielen op het om stalen/aluminium velgen gaat.

Je hebt op je display een tekentje van een auto, met 4 wieltjes erop. Deze moeten alle 4 aangegeven worden. Megane van het getoonde type heeft niet zoon automatische controle systeem in de boordcomputer zoals de laguna en espace etc. wel hebben!

Als je geen gezeur wilt met de ventielen, koop je andere velgen en laat je er 4 rubberen ventielen inzetten, even naar de dealer gaan en het systeem uit laten schakelen.

Geplaatst: 04 okt 2008 13:40
door Bigf00t
Kijk eens aan, dit geeft me meer duidelijkheid.

Natuurlijk meteen gekeken en blijkt dat ik wel sensoren heb. Wordt alleen niet aangegeven als tekst in de boordcomputer, wel als afbeelding met de 4 wielen.

Systeem uitschakelen is gewoon mogelijk? Zou wel een stuk makkelijker zijn.

Wanneer je een lekke band krijgt merk je dat toch wel vrij snel.