Pagina 1 van 1

Bougiesleutel Renault Megane Cabrio 1.6 16V. (Motorcode K4M)

Geplaatst: 02 mei 2009 16:00
door renaultcabrio
Goedendag. Ik heb vandaag even de penbobine's eraf gehaald om te kijken of deze nog goed waren. Kan er eigenlijk weinig aan zien. Alleen een beetje bruine aanslag. Wilde gelijk de bougie's even bekijken,maar er past geen normale bougiesleutel op. Is er een speciale sleutel voor dit type ? Kan ik er ook bij met een pijpsleuteltje ? Welke maat moet die pijpsleutel dan zijn ? Probleem is eigenlijk dat de auto,als hij koud is, soms inhoud op Lpg.(Op benzine ook een beetje,maar minder dan op Lpg) Als hij warm is houd hij niet meer in. Ook vind ik dat hij niet mooi stationair loopt. Kan dit liggen aan de bougie's of aan één van de penbobine's ? Graag een antwoord. Vr.Gr.Henk.

Geplaatst: 03 mei 2009 11:27
door mechanic
Voor die bougies, heb je een lange smalle dop 16 nodig.
Het zou kunnen, de bruine aanslag is water wat bij de bobines komt. Is te verhelpen door rubbere ringetjes te monteeren om de pen bobines. Het zou kunnen dat het aan een van beide ligt. Stationair lopen deze motoren altijd iets onrustig. Gezien je auto op lpg rijdt, moeten de bougies elke beurt vervangen worden. Afstellen 0.8mm.
Je bobines zullen nog goed zijn, gezien je anders het echt wel merkt met rijden, en wss ook een foutmelding krijgt.

Bougiesleutel Renault Megane Cabrio 1.6 16V. (Motorcode K4M)

Geplaatst: 03 mei 2009 23:01
door renaultcabrio
Bedankt voor je reactie,Mechanic. Zal eerst eens de bougie's vervangen. Kijken of het probleem dan minder is. Kan altijd daarna nog die penbobine's vervangen. Vr.Gr.Henk.

Geplaatst: 04 mei 2009 19:19
door Ruud1984
Hallo Henk,

Kijk ook even naar mijn topic over de bougies, waarin ik een ander soort bougies monteer.
Volgens mij loopt de wagen stationair iets rustiger.
Ik weet alleen niet of dit ook met LPG werkt.

Je hebt idd een lange sleutel 16 nodig, aangezien de bougies vrij diep zitten.
De penbobines draai je met een torx 20 los.

Succes

mvg Ruud

Geplaatst: 04 mei 2009 21:31
door mechanic
Ruud1984 schreef:Je hebt idd een lange sleutel 16 nodig, aangezien de bougies vrij diep zitten.
De penbobines draai je met een torx 20 los.
de "lange" dop 16 heb je nodig omdat in een korte dop de bougie niet past.
penbobines zitten vast met torx30, of een boutje met dop10. 8)