Pagina 1 van 1

Renault Megane 1.6/16V start probleem

Geplaatst: 08 jul 2009 23:25
door i-vox51
Sinds een paar maanden heb ik een renault Megane 1.6 /16V bj 2003, Ongeveer 3 weken geleden s'ochends moest naar werk en tijdends starten maakte hij een soort geluid alsof 2 tandwielen niet op elkaar goed zetten, een soort rrrrrrrrrrr en toen gelijk sloeg af, week later weer keertje zo en Nu elke dag als de motor koud is. Dat doet ie telkens bij eerste start poging bij 2e poging start ie mestaal goed en zo elke ochtend en middag, ik start hem met een beetje ingedrukte gaspedaal en als de auto keertje gestart is kort daarna ( +/- 30 seconden) asl ik het afzet dan weer starten gaat gewoon normaal. verder geen raar geluid tijdens rijden.

Kan iemand mij vertelen wat dat zou kunnen zijn AUB, want de renault dealer zegt nokkenasversteller, dus een dure reparatie als dat zo is.

Alvast bedankt

Geplaatst: 09 jul 2009 00:34
door mark en ivonne
start je hem altijd met beetje ingetrapt gaspedaal of alleen als hij het niet meteen wil doen?
ik weet niet beter bij een injectie motor van het gaspedaal afblijven
verder klinkt het dat de startmoter niet lekker pakt op de starterkrans

Geplaatst: 09 jul 2009 17:37
door mechanic
Als je bij de dealer bent geweest en die heeft geconstateerd dat je versteller bijgeluid maakt, mag je er toch van uit gaan dat het ook zo is.
Is inderdaad een dure grap, maar laat het wel doen door mensen die weten hoe ze zoon poulie moeten vervangen. Doe je het niet goed staat je riem verkeerd, en kan de boel stuk lopen.

Geplaatst: 09 jul 2009 19:54
door i-vox51
bedankt voor reacties

ik ben eigenlijk nog niet bij de dealer geweest, ik heb alleen maar telefonisch met hen over dit probleem gesproken en toen zeiden dat het 99% nokkenasversteller is. vier maanden geleden mijn handrem was defect toen de dealer zei dat de remklauwen moeten vervangen worden maar ik heb het voor 30 euro bij een gewone garage gerepareed en dat was losse remkabel.
als ik de gaspedaal niet intrap tijdens starten dan doet ie rrrrrr en slaat af, met klein beetje gas help ik de motor starten en dan verder hellemaal niks aan de hand dus je kan hem afzetten en weer starten zo vaak als je wilt en hij gaat perfect starten, ik heb zelf niet zo veel verstand van, kan mischien zijn dat het een bougie, bobine of een van de sensoren is ?

Geplaatst: 09 jul 2009 20:56
door mechanic
Voor zover ik het begrijp, gok ik ook op een nokkenas versteller. Maar dat grapje gaat je €1000e kosten bij een dealer, en het kan eigenlijk geen kwaad. Als het mijn auto was zou ik het lekker laten rammelen bij het starten.

Geplaatst: 10 jul 2009 14:55
door i-vox51
Vanochtend ik heb het gestart zonder gaspedaal in te trappen en ging keurig starten en vanmiddag ook, het is nog te vroeg om blij te zijn maar schijnt dat ergens iets los is soort elektrische contact of zo maar ik denk dat het zou nog terug komen. In ieder geval als de notor blijft zo netjes starten hoop ik teminste dan laat ik het nog horen. anders kost dat allemaal mijn vacantie geld.

Geplaatst: 20 jul 2009 09:29
door Excellent
Hey ik heb vorige week precies hetzelfde gehad....
Ratelend geluid bij het starten, het was inderdaad de nokas-versteller.

Helaas wil het geval dat als die nokas-versteller vervangen moet worden ook je distributieriem, waterpomp en spanrol vervangen dient te worden.
Gelukkig viel het bij mij half in de garantie, dus mij kostte het uiteindelijk €450,-.

Als je alles zelf moet betalen kom je toch echt aan de €1000,- kosten.