Pagina 1 van 1

geen compressie meer

Geplaatst: 01 dec 2009 18:27
door rrapptorr
hallo forummers,
ik heb een probleem met mijn megane 1.6 cope
plots heb ik geen compressie meer de uitlaat maakt een raar geluid en de motor lijkt op 3 poten te lopen
mijn maat (hee pietje :P ) heeft vandaag de thermostaat vervangen omdat het misschien daar aan kon liggen ook zijn de bougies schoon gemaakt, maar het probleem blijft
tijdens zo'n storing merkte ik dat de uitlaat echt rood gloeiend was
wie komt dit bekend voor en weet een oplossing??

bram

Geplaatst: 01 dec 2009 18:47
door mechanic
Als de auto op 3 poten loopt, wordt de ingespote maar niet ontstoken benzine in de uitlaat verbrand, dit verklaard dan het roodgloeien door de extreme temperatuur. Grote kans dat je kat hierdoor defect geraakt is.
Dat je motor geen compressie meer heeft, klopt niet gezien de motor nog loopt. Geen compressie=niet lopen van de motor.
De bobines/bougies zijn nog niet gecontroleerd? Kan zijn dat eentje defect is.
Grotere kans bij de 1.6e motoren is dat de koppakking defect is, waardoor ook bij de cilinders compressie verlies kan ontstaan.
Door een defecte thermostaat loopt de motor niet slechter, de temperatuur loopt alleen op/of niet omhoog.
Even puzzelen dus..

Geplaatst: 01 dec 2009 21:09
door rrapptorr
ik heb vergeten te vertellen dat de defect niet constant is de ene keer doet hij het goed dan weer niet
ik ga morgen een nieuwe bobine kopen hoop dat …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.