Pagina 1 van 1

megane 1.5 dci rattelend geluid.

Geplaatst: 13 mar 2011 16:36
door jetze
Gisteren reed ik met mijn megane 1.5 dci en trok weg bij de stoplichten. Auto hield gigantisch in en daarna een rattelend geluid. Na 100 meter geluid weg en kon weer gewoon rijden. Inmiddels 300 km meer gereden en geen problemen meer.

Maar toch... je zit niet lekker in de auto. Nu ligt er bij de stoplichten ook een riem... Lijkt om een gebroken multi riem.....

Motorkap open gedaan, ik zie de dynamo draaien en alles draait en loopt rustig. Klopt het dat een 2004 megane 1.5 dci (60KW) maar 1 multi riem heeft??

(over 10.000 kilometer is mijn distributieriem wel aan de beurt...)

Re: megane 1.5 dci rattelend geluid.

Geplaatst: 13 mar 2011 19:59
door mechanic
Deze megane heeft inderdaad maar 1 multiriem. Deze drijft vanuit de krukas de airco en de dynamo aan en zit onder spanning door een spanrol.
Het wil wel eens voorkomen dat de dempende dynamopoulie versleten is en tegen het dynamo-huis aan slijpt. Als er een riem bij de stoplichten ligt zou je de multiriem en aangedreven organen van jou auto kunnen controleren. Zijn er rafels te zien aan de multiriem?
Werkt de airconditioning nog wel? Deze pompen kunnen vastslaan. Controleer met de motor uit of het binnenwerk van de aircopomp poulie handmatig te draaien is.
Andere mogelijke oorzaak, die overigens minder waarschijnlijk is, zou kunnen zijn dat de distributieriem van tijd af is door een afgebroken spie van de nokkenaspoulie.
Nu zeg je dat de auto gewoon goed rijd, en dus ook goed start, dus die kans is een stukje kleiner.