Pagina 1 van 1
TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 24 jan 2012 18:42
door huppel1
Ik heb een Twingo 1.2 16 V Quickshift Bjr 2003
Heb na wat onderzoeken gemerkt dat mn Benzine tank meter niet geheel voldo0et blijft namelijk +/- 5 tot 7 streepjes uit de hoek op leeg staan maar kan dan 33 liter tanken terwijl de opgave is 35 liter tank. Nu heb ik het idee dat r regelmatig ipv benzine ook rest uit onderste gedeelte van tank gezogen word en zo mn filters en diversen andere onderdelen beschadigd . Kan iemand uit de Technieshe staf me vertellen hoe je de tank kan schoonmaken, en belangrijker evt verwijderen, is dit veel werk?? of eenvoudig zelf te doen? wacht alle info met spanning af.
met vriendlijke groet Huppel
Re: TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 25 jan 2012 12:13
door jans01
Ik denk dat de vlotter in de tank niet helemaal goed werkt omdat je wel de juiste hoeveelheid kunt tanken.
Omdat de Twingo een kunststof tank heeft, lijkt me niet dat er sprake is van vervuiling, tenzij er iets anders dan brandstof in de tank komt. Bij metalen tanks kwam dit vroeger wel voor.
Ik heb verleden jaar een kunststof 80 liter benzinetank van een 1993 Safrane geleegd. Geheel schoon!
Re: TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 25 jan 2012 17:41
door mechanic
Kunstof tanken kunnen vervormen en zo niet meer de gehele inhoud hebben. Ook de vlotters geven wel eens problemen, een dealer moet met beide fenomenen ook bekend zijn.
Bij een twingo weet ik niet zeker of je onder de achterbank een luikje hebt waardoor je toegang krijgt tot de vlotter. Deze zit dan met een plastic ring vast, welke je altijd moet vernieuwen incl pakking. Heb je de vlotter eruit ook altijd de ring weer terug draaien om vervorming tegen te gaan. Is de vlotter eruit kun je de tank leeg zuigen, en evt resten verwijderen. Makkelijk is om de tank van te voren al zo goed als leeg te rijden.
Re: TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 26 jan 2012 15:26
door huppel1
Beide Gebruikers Jans 01 en Mechanic
Hartelijk dank voor de perfecte omschrijving dit is
zeker een poging waard op eens te kijken wat r nu pesies aande hand is met deze tank
ook de omschrijving van de werkzaamheden perfect
Hartelijk dank nogmaals en
wie weet tot een volgende ,
groet Huppel
Re: TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 28 jan 2012 01:25
door ricardo
Het kan aan mijn liggen maar ik zie niet om welk probleem het gaat.
-Is het nu de tank meter die niet aangeeft dat je tank leeg is omdat hij 5 tot 7 steepjes uit de hoek blijft aangeven terwijl je er toch 33 liter in krijgt.
- Of krijg je er maar 33 liter in terwijl er 35 liter in zou moeten kunnen?
-Of beide.
Re: TWINGO 16 klepper bjr 2003 Benzinetank
Geplaatst: 29 jan 2012 12:24
door henny
Een ander punt is; Zoals reeds bekend heeft de Twingo een kunststof benzinetank. Deze tank geen symmetrisch vorm (er zijn hoogte verschillen) dus een vlotter benzinemeter zal niet voldoen. De Km-teller gebruikt naast de het vlotter(hoogte) ook de afgelegde weg om een reƫle benzinestand indicatie te berekenen. Dus bij contact "aan" Neemt de computer in het info-display de vlotter stand en de stand in het geheugen aan als begin positie en afhankelijk van de afgelegde weg gaat hij minder streepjes (Twingo Fase1 bolletjes) displayen. Deze manier van benzinestand displayen is niet echt nauwkeurig te noemen zoals velen inmiddels weten, maar is wel de best jou can get. Om het verbruik te berekenen is er eigenlijk maar een manier. Tanken tot afslag, noteer de Km teller stand, ga nu rijden tot het reserve lampje (of de tank flink leeg rijden), weer tanken tot afslag en noteer de Km tellerstand en de getankte aantal liters weer. Deel vervolgens de gevonden getallen.
Succes Henny