Pagina 1 van 1

olie vervangen Twingo 1995

Geplaatst: 22 mar 2007 05:39
door dylan
Hallo forum
Ik heb een Twingo uit 1995 en ik wil graag proberen om zelf de olie en het oliefilter vervangen. Welk gereedschap heb ik nodig om de aftapplug en het oude oliefilter los te draaien?
bvd
Dylan

Geplaatst: 22 mar 2007 11:16
door Verwijderde gebruiker 25
Voor het oliefilter heb je normaal gesproken niet perse gereedschap nodig, alleen kan het losdraaien soms wat moeilijk gaan.
En voor vast geld goed met de hand vastdraaien.
Voor de olieplug is het meestal een imbus, maar dat kan ik je niet met zekerheid zeggen

Geplaatst: 22 mar 2007 20:22
door dylan
Eelco schreef:Voor het oliefilter heb je normaal gesproken niet perse gereedschap nodig, alleen kan het losdraaien soms wat moeilijk gaan.
En voor vast geld goed met de hand vastdraaien.
Voor de olieplug is het meestal een imbus, maar dat kan ik je niet met zekerheid zeggen
Voor de carterplug heb ik een vierkante imbussleutel nodig. Zo'n ding kost 22 ex btw. Maar iemand in mijn omgeving had een top idee. De vierkante as van een deurkruk past precies. Het oude oliefilter ging ook vrij gemakkelijk los. Dus ik ben wel blij. Ik doe 't voortaan mooi zelf. Evengoed bedankt voor de hulp.

Geplaatst: 22 mar 2007 20:41
door Verwijderde gebruiker 25
Heb je eraan gedacht het oliefilter voor het plaatsen met wat olie te vullen?
zoniet na een ritje nog eens het peil controleren

Geplaatst: 22 mar 2007 21:00
door Remko de W
en het rubber even met olie in te smeren he...

en de koperen ring mee te vervangen...

......

Geplaatst: 22 mar 2007 21:33
door Fuego freaK
haha moeilijk he, olie plug eruit, nieuwe ring erom, plug erin, olie filter los met een grote tang, cker weten dat het rubber eraf is, het rubber van de nieuwe olie filter insmeren met olie en HANDvast erop draaien. :)
Daarna oliepijl op max zetten, stukje rijden en dan weer oliepijl op max zetten.

goedzo jongens ;)

Geplaatst: 23 mar 2007 00:38
door hans
voor alles is een eerste keer fuego freak.. Ik neem aan dat je het bij jou eerste keer ook even nagevraagd hebt? :wink: