Pagina 1 van 1

Storingen modus 2005

Geplaatst: 02 jul 2025 19:18
door ejhakvoort
Beste mensen,
Ik heb een Renault modus uit 2005 en heb laatst de lampen die led waren vervangen voor gewone omdat de verlichting achter raar deed.
2 weken daarvoor is de stuurcolom vervangen omdat die defect was.
Ik heb tijdens het wisselen van de lampen de plus pool losgehaald, de lampen vervangen en toen de accu weer aangesloten.
Daarna is de auto niet meer van zijn plek geweest. Hij wilde niet meer van de start blokkering af het lampje blijft rood branden.
De accu is leeg geweest en heb alle contacten van de zekeringen en computers 1 achter de accu met 3 stekkers en 1 achter de bumper aan de bestuurderskant, net voor het voorwiel.nadat ik de accu weer geladen had en hem weer aansloot geeft ie nog meer meldingen en kan die niet meer in neutraal.
Versnellingsbak defect, remmen defect, stuurcolom defect en het onderhoud lampje brand.
Ik weet niet meer wat ik er nog aan kan doen en zoek eigelijk iemand die kan vaststellen wat er nou echt stuk is. Een witte garage heeft hem daar gehad 2 weken en vertelde dat de bsi? Kast kapot is ? De auto heeft pas 140k gelopen en reed best wel fijn dus naar de sloop wil ik ook niet nog met hem.
Iemand ?

Re: Storingen modus 2005

Geplaatst: 02 jul 2025 19:39
door mechanic
De stuurkolom reparatie is niet de oorzaak merk ik op? De auto heeft het daarna nog gedaan?

Re: Storingen modus 2005

Geplaatst: 02 jul 2025 20:13
door Pepone
Ik lees dat de accu leeg is geweest.
Een lege accu zal gaan sulfateren, en zal dan nooit meer zijn volle capaciteit kunnen leveren.

Heb je een nieuwe geprobeerd?

Re: Storingen modus 2005

Geplaatst: 03 jul 2025 12:45
door ejhakvoort
De accu was niet helemaal leeg en is nog ok gelukkig , na de stuurkolom reparatie deed ie het gewoon. Pas na het vervangen van de koplampen en het loskoppelen van de accu ging die niet meer aan. Sleutel word wel herkent want onderbrekerlamp blijft branden maar iets geeft het signaal niet meer door aan de startmotor

Re: Storingen modus 2005

Geplaatst: 08 jul 2025 15:36
door KDL
lijkt op de bekende startblokkering problemen, staan veel voorbeelden van in dit forum en ook op youtube,
soms is het met een trucje te omzeilen anders moet iemand het programmeren voor je,
hoe dan ook erg vervelend, hoe is het nu met de modus?