Pagina 1 van 1

Mégane III RS

Geplaatst: 03 mar 2009 21:45
door renault15.17
Bron: www.autoweek.nl

Mégane Renaultsport 250 - zo heet dit beestje officieel. Het is de topversie van de derde generatie Renault Mégane. En hij belooft spektakel.

Afbeelding

Renault laat ons op de Autosalon van Genève kennismaken met de nieuwe RS. De kunstenaars van Renault Sport uit Dieppe hebben het nieuwe model voorzien van ruim voldoende kracht: de middenklasser heeft 250 pk onder de kap.
Klik hier!
Renault Sport heeft een moeilijke taak om de vorige Mégane RS te overtreffen, maar dit moet de auto worden die het moet gaan doen. Hij is opnieuw voorzien van de 2,0-liter turbomotor die ditmaal tot 250 pk is opgeschroefd. Jammer genoeg zijn er nog geen prestatiescijfers. Het maximale koppel is naar 340 Nm bij 5.500 tpm gegaan. De twin scroll turbo moet zorgen voor voldoende vermogen bij alle toerentallen.
Renault meldt dat er is gewerkt aan de elektrische stuurbekrachtiging om de besturing preciezer te maken en het contact met de weg te verbeteren. De Mégane Renaultsport 250, zoals dit beestje officieel heet, is verder voorzien van LED dagrijverlichting in de voorbumper en een splitter die moet doen denken aan de R28 F1-auto. In het interieur kan de bestuurder zich verlekkeren aan aluminium pedalen, een Renaultsport stuurwiel en een analoge toerenteller die zowel laat zien als laat horen wanneer het ideale schakelmoment is bereikt.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Geplaatst: 04 mar 2009 20:10
door Rossy
:Yes: :Yes: :Yes: :Yes:
Wat een ongeloofelijke kwijlbak!
Alleen een beetje grotere wielen en een klein stukje lager en hij is perfect.

Antonio.

Geplaatst: 14 jun 2009 20:07
door renault15.17
Ik heb wat technische achtergrondverhalen kunnen lezen van het team dat deze Mégane RS heeft ontwikkeld en dat beloofd heel veel goeds.

Alleen jammer dat deze "Renault Sport" niet meer in Dieppe gebouwd gaat worden (kostenoverweging)

Geplaatst: 20 feb 2010 01:02
door Verwijderd43
Heb er een stuk duitse Autobahn mee mogen doen, maar dat ding gaat echt als de "finke tering!"
Ook voor het oog een mooie bak alleen, vind ik persoonlijk, is ie niet af vanaf de deurstijl tot achterbumper. Ergens kan die lijn me niet bekoren. Als je erachter rijdt valt het niet op, maar vanaf de straatkant bekeken is het een forse auto om te zien, afgezien van de achterkant die wat in elkaar gedrukt lijkt en zo niet echt helemaal bij de rest past en wat teveel wegheeft van de Alfa Brera. Wellicht ook door de kleur geel.

Geplaatst: 20 feb 2010 13:04
door CPTR
Mooie wagen!

Zou hem zelf alleen in het wit bestellen :wink: .