Pagina 1 van 1

Aankoopadvies gevraagd megane 2003 hatchback

Geplaatst: 18 jan 2013 12:58
door pimpel
Ik wil dit weekend bij 5 meganes kijken, allen uit 2003 en allemaal rond de 100.000km op de teller.
De meeste zijn dealeronderhouden en van de 2e eigenaar.
Ik heb al wat zitten snuffelen op dit forum naar tips.

Zijn er verder nog dingen waar ik extra op moet letten buiten de:

Elektrische sleutels controleren
Koppeling druklagers
Airco goed koud
Bombine problemen ?
raam mechanisme controleren
lekkage ramen


Verder was ik nog benieuwd of de 2.0 veel meer verbruikt dan de 1.6.
Ik twijfel een beetje hiertussen en zuinigheid vind ik wel belangrijk.
Volgens google doet de 2.0 het op 1:13 en de 1.6 doet het op 1:14..
Wat zeggen jullie?

Bedankt

Re: Aankoopadvies gevraagd megane 2003 hatchback

Geplaatst: 18 jan 2013 13:06
door RichTrip
Die verbruikswaardes zijn wel ongeveer bij 80-100 km/u. In de stad en op de snelweg is het verbruik wel ietsje hoger. Rond de 1 op 10/11.

Qua zuinigheid ontlopen ze elkaar niet zo heel veel. De 2.0 liter is uiteraard wat krachtiger en wat betrouwbaarder. De 1.6 16V heeft wel eens last van defecte bobines, al zullen de meeste in de afgelopen 10 jaar wel zijn vervangen.
Test bij keyless-go ook of de drukknopjes werken op alle deurgrepen (afsluiten) of dat alle deuren open gaan bij het vastpakken van 1 van de portiergrepen. Als ze niet allemaal werken (komt nog wel eens voor) is niet zo'n probleem, maar het geeft een indicatie over de manier waarop de auto is onderhouden.

Re: Aankoopadvies gevraagd megane 2003 hatchback

Geplaatst: 19 jan 2013 20:42
door Harm
Met de 1.6 haal je in de praktijk 1 op 13 of op 14, bij de 2.0 zul je eerder rond de 1 op 12 of 1 op 11 zitten. Daarbij maakt het wel veel uit of je …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.