Pagina 1 van 1
slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 15 sep 2013 10:50
door de kangoo
ik heb een kangoo uit 2001,die sinds 2 jaar s,morgens slecht start echter als de motor warm is start hij alsvanouds,bij de renault zijn alle brandstof leidingen vervangen,brandstofhuis,en de gloeikaarsen,echter zonder resultaat.Bij renault heeft niemand een antwoordt op dit probleem,maar ben ik inmiddels al 1000 euro verder.Nu denken ze aan een nieuwe egr klep, maar ik kan niet aan de gang blijven met gissen wat het is,is er misschien iemand ,of met hetzelfde probleem,of met een oplossing.Het is bij koude start net of je start zonder brandstof.Ook is het brandstof systeem afgeperst en de brandstofpomp nagekeken,echter zonder resultaat.help,help,help
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 15 sep 2013 19:42
door mechanic
BramVT hier op het forum heeft ook soortgelijke problemen gehad met zijn dti.
Daar waren de verkeerde gloeikaarsen gemonteerd..
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 15 sep 2013 23:19
door Scenic2000
Hallo,
wil nog even iets toevoegen .
De pomp is met een micropoelie afstelbaar .
Normaal staat deze op 0.11 mm voor BDP.
Maar moet op 0.32 mm staan .
Ik heb op een ogenblik eens 3 wagens met zelfde probleem gehad tijdens de winter.
Startfase duurt dan +- 15 seconden voor de wagen start
Indien gloeikaarsen OK , dan effe timing controleren .
Mvg Kurt
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 16 sep 2013 16:55
door de kangoo
Kurt,ik ga onmiddelijk langs de garage,alvast vriendelijk bedankt
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 16 sep 2013 21:54
door BramvT
Hou maar op, schei maar uit.....je blijft zoeken naar de oplossing en ondertussen loop je leeg : startrelais, 4 nieuwe gloeipitten, zelfs een compleet nieuwe brandstof-leidingset bij het blok...niets hielp.
@Mechanic : het hielp toen even met de groene DTI maar later kwam dit probleem weer terug, legde me er maar bij neer en gloeide in de winter minstens 2x voor (en dan tot 8 tellen omdat ze nagloeien, sleutel terug en weer gloeien) en uiteindelijk wilde hij dan wel aanslaan met een hoop rook ontwikkeling.
Mijn blauwe DTI die ik hiervoor had + mijn huidige DTI hebben nergens last van (afkloppen op blank hout !), maar ik kwam 2 jaar geleden wel meer verhalen van slecht startende DTI's tegen (ook de Laguna, Megane en Clio hadden dit blok rond 2000).
Maar de winter moet nog beginnen, als de eerste nachtvorst er is juich ik pas als deze meteen aanslaat s'morgens.
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 17 sep 2013 18:09
door Scenic2000
@BramvT,
Daarom dat ik dit meld voor in de toekomst
Ik had er 3 op een rij staan met zelfd probleem .
Wat er toen allemaal vervangen of geprobeerd werd laat ik aan jullie verbeelding over.
Maar de boos doener is de pomp die slecht staat .
Bijzonder was dat op alle wagens een distributieriem vervangen was ongeveer een 20 a 25000 km geleden .
Van mijn ouders hun clio juist het zelfde probleem gehad .
Toen wist ik het en heb de pomp juist gezet .
Sindsdien geen klachten meer , zelfs bij vriesweer.
3555A.pdf
In bijlage afstellen pomp en dergelijke voor DTI motoren .
Mvg Kurt
Re: slecht starten kangoo 1.9dtc 2001
Geplaatst: 17 sep 2013 22:55
door BramvT
@Kurt : vreemd dat ze toen bij de dealer daar nooit iets van hebben gezegd.
Heb je PDF wel even opgeslagen, kan ik hem uitprinten...mocht het ooit nodig zijn (hoop van niet uiteraard)
