Pagina 1 van 1

drukomvormer 15dci

Geplaatst: 16 feb 2014 21:49
door heca
Model/uitvoering :meg 15 dci
Bouwjaar :2005
Brandstof :diesel
Wat is de functie van de drukomvormer? Bij mij bromt deze regelmatig en als ik eraan stel(kapje eraf met filtertje) houdt het op maar dan geeft hij melding inspuiting controleren. Als deze kapot is hoe merk ik dat? kan ik die 2 vacuumslangetjes ook aan elkaar koppelen?

Alvast bedankt :?:

Re: drukomvormer 15dci

Geplaatst: 09 jul 2014 23:49
door alexvdvliet
Een drukomvormer zorgt ervoor dat je turbo zich aanpast aan de snelheid waarop je rijd zodat je turbo ook op een lagere toerental werkt. De drukomvormer wordt aangestuurd door je vacuumpomp. Die twee slangetjes kan je niet aan elkaar koppelen. Dan zal je turbo niet meer werken en zal je de raarste foutmeldingen krijgen.

De drukomvormer kan je testen maar dan zal je hem eruit moeten halen. Deze kan je dan met een multimeter doormeten.
Afhankelijk van het merk moet hij ongeveer

15,4 Ohm (0,7 tolerantie) voor een Pierburg
16,5 Ohm (1,6 tolerantie) voor een Bitron

Op zich kan dat brommen geen kwaad. Als hij daadwerkelijk kapot is dan merk je dat doordat je auto geen vermogen meer heeft. Aangezien je omvormer niet de turbo aanstuurt zal hij in een noodloop gaan en je turbo uitschakelen om verdere schade te voorkomen.