Pagina 1 van 1

Speling op versnellingspook Renault Megane II 2.0 16V

Geplaatst: 10 sep 2018 20:43
door André T
Geachte forumleden,

mijn Renault Megane II 2.0 16V uit 2003 schakelde uitstekend van 1 t/6 tot ik hem uit had geleend.Waarschijnlijk heeft diegene hem niet in z'n achteruit kunnen krijgen omdat hij deze niet kon vinden en is diverse standen gaan proberen en heeft mogelijk ook getracht de pook daarbij in te drukken.

Toen ik de auto weer pakte zat er veel speling op de pook en schakelde hij maar tot z'n 4e versnelling. om naar 5 en 6 door te schakelen moet ik de ring om hem in z'n achteruit te zetten op tillen.

Alle versnellingen doen het nog, hij rijdt ook nog gewoon, dus in de bak lijkt mij alles in orde.

Waar de pook het schakelhuis ingaat zitten 4 schroefjes, maar ik weet niet wat daar onder zit en of daar de oorzaak van het probleem zit. Wie kan mij helpen dit probleem op te lossen.

Groeten André

Re: Speling op versnellingspook Renault Megane II 2.0 16V

Geplaatst: 11 sep 2018 08:36
door mechanic
De pook en schakelkabels zijn zo naar mijn weten 1 geheel.
Onder de motorkap kun je even kijken of er niets is afgebroken/los zit op de schakelhevels,maar gezien alle verzetten nog werken lijkt me daar alles ok.
Ik vermoed dat het uit draait op vervangen van de schakelunit.