Pagina 1 van 1
Auto start ontzettend moeilijk - is de accu kapot??
Geplaatst: 25 jul 2009 19:13
door Rudolf55
Hoi allemaal,
ik heb een Renault vijfje, driedeurs en rij er al een aantal maanden met plezier mee.
Startte altijd, lekker zuinig, prima karretje.
Sinds enkele dagen geleden heb ik ontzettend veel start problemen. Eerst kostte het me meerdere malen de sleutel omdraaien om de motor te starten.
Gisteren kreeg ik na 10 x starten de motor maar niet aan. De auto moest aangeduwd worden en gelukkig kon ik met hulp van collega's toch naar huis! Ik heb toen voor de zekerheid de autoradio en andere stroomhappende dingen niet gebruikt en een aantal extra kilometers gereden.
Vandaag startte de auto triomfantelijk goed. Echter, na een korte afstand gereden te hebben om naar een vriend te gaan (5 km) en enkele uren later weer weg wilde rijden kostte het me tot zo'n 8 x starten om de motor te draaien krijgen.
De auto heeft voor deze dagen ALTIJD meteen gestart. Ik rijd over het algemeen wel 'korte' afstanden, gemiddeld 7 KM per keer.
Zal de accu versleten zijn? Is het sterk aan te raden om deze te laten vervangen of is iets anders de oorzaak? Ik heb erg weinig verstand van auto's.
Ik heb de auto hard nodig dus elk advies kan ik waarderen!!
Bedankt,
vriendelijke groeten Rudolf
Geplaatst: 25 jul 2009 23:30
door CPTR
Rij even langs de dealer, Kwikfit of Profile, en laat je accu even doormeten.
Kost je niks en je weet gelijk of die vervangen moet worden. Desnoods kunnen ze 'm een nachtje aan de lader voor je leggen.
Net voordat ik naar Zwitserland ging heb ik het ook laten doen, 225A wat 300A moet zijn. Toch maar vervangen, want je weet het nooit.
Succes!
Geplaatst: 26 jul 2009 11:12
door mechanic
Je accu is het niet gok ik, gezien de startmotor wel rond gaat.
Wat voor motor ligt er in je 5je? Denk eerder de bdp stekker die slecht is.
Een 300A accu die nog 225A levert is nog in prima staat! 75% capaciteit...
Geplaatst: 27 jul 2009 13:18
door §teven
Klinkt idd als BDP-sensor. De problemen klinken mij zeer bekend in de oren, ik heb namelijk precies hetzelfde gehad met mijn 5-je een paar jaar geleden. Op een gegeven moment kreeg ik de auto ook niet meer gestart. Wegenwacht erbij en die concludeerde dat de BDP-sensor kapot was. Is erg makkelijk zelf te vervangen, kostte mij toen iets van E 45,- geloof ik voor de sensor. Daarna startte hij altijd.
Hoe is het onderhoud verder? Nieuwe bougies en -kabels en verderkap en het schoonmaken van de carburateur (als je die hebt) op zijn tijd is ook niet verkeerd.
Geplaatst: 27 jul 2009 15:05
door Rudolf55
Bedankt voor jullie reacties!
Ik had gisteren ook gevraagd aan mijn broer of hij even wilde kijken.
Hij heeft toen gekeken naar de bougies en nog zo'n ding zo groot als een manderijn waar een dingetje in ronddraait en vier punten raakt aan de binnenzijde bij het starten. Ehm.. zou niet weten hoe het heet. Hij concludeerde dat het groen afgaf van het koper en dat dat wellicht, bij vochtig weer, het moeilijk maakte om die puntjes te raken en dus moeilijker start, maar daarvoor moet ik eerst elke keer testen bij verschillende weersomstandigheden.
Ik vraag me alleen af wat kan ik het beste doen, als het de BDP stekker is, ik wil deze best vervangen, zeker aangezien jullie suggesties, alhoewel als het nog wat anders zou kunnen zijn, wat zou ik het beste kunnen doen en hoe kom ik er achter of het echt de BDP sensor is? Kan ik dat (laten) testen?
Mijn broer zei ook de carburateur misschien schoon te maken maar met mijn zero ervaring met motorische dingen in- en uit elkaar te halen ben ik bang dat straks de hele auto niet meer werkt!
Nogmaals bedankt voor jullie antwoorden! Kom niet vaak tegen dat ik zo snel zulke accurate antwoorden krijg op auto forums, well done!
Bedankt, groeten Rudolf
Geplaatst: 27 jul 2009 17:55
door mechanic
Dat "ding"

heet verdelerkap. Deze verdeelt de stroom voor de ontsteking. Als die contactjes groen uitgeslagen zijn, is je kap eigenlijk versleten. Je kan het schoonkrabben,maar een nieuwe kost echt 10e bij de onderdelen boer. Neem dan meteen je rotor mee, dat is het ding wat ronddraait binnen deze kap. Kost 5e meer. Bougies kan je ook vervangen, maar gezien de motor altijd goed gedraait heeft lijkt me dat deze nog goed zijn. Neemt niet weg dat vervangen geen kwaad kan.
BDP sensor kan je eigenlijk niet testen, alleen reinigen en vervangen. Begin is met als de auto niet start deze stekker te reinigen en in te spuiten met wd40 oid. Deze stekker zit boven je bak geschroeft met 2 boutjes..
Geplaatst: 27 jul 2009 17:59
door Rudolf55
Dankjewel Mechanic!!
Heb enkele uren geleden de auto dus weer eens gestart en binnen enkele seconden, alhoewel een paar meer dan 'vroeger' startte deze wel. Maar ik weet nu precies wat ik kan (en moet) doen als m'n 5je me straks weer wel in de steek laat.
Dat is ook het vreemde - de ene keer start ie meteen en de andere keer helemaal niet. En daar wordt je gewoon gek van! Beter op tijd informatie in winnen dus, bedankt jullie allen voor jullie reacties!
Ik zal kijken hoe het nu verder loopt..
Vriendelijke groeten Rudolf
Geplaatst: 28 jul 2009 10:44
door DexterXL
Dat noemen ze nu onderhoud,
in je andere topic had ik de opties al genoemd:
4 nieuwe bougies
rotor
verdeelkap
luchtfilter
olie
oliefilter
en mischien nieuwe bougiekabels
Gegarandeerd dat hij daarna weer goed loopt
Geplaatst: 28 jul 2009 23:30
door Rudolf55
Ach ja, onderhoud, bedankt voor de tips!
Geplaatst: 29 jul 2009 12:02
door §teven
Die verdelerkap is dus aan vervanging toe zo te lezen. Zoals al door meerderen geopperd hier: even wat hoognodig onderhoud plegen:
- nieuwe verderkap met rotor
- nieuwe bougies
- nieuwe bougiekabels
- carb schoonmaken
Is allemaal niet zo duur voor een 5-je en goed zelf te doen. Anders laat je het doen, denk dat een garage een uurtje werk rekent. Als de 5 daarna nog steeds slecht start is de kans groot dat de BDP-sensor kaduuk is.
En olie en -filter vervangen op zijn tijd kan ook nooit kwaad, maar dat heeft imo geen invloed op slecht starten. Wellicht allene in de winter bij vriestemperaturen en een te dikke olie.
Geplaatst: 29 jul 2009 19:52
door mechanic
De meeste 5jes zijn dat onderhoud allemaal niet waard, en als ik eigenaar van zoon auto zou zijn wilde ik ook alleen het broodnodige vervangen.
Begin met je rotortje en verdeler. Rest gewoon laten voor wat het is. Kijk het hiermee ff aan.
Geplaatst: 30 jul 2009 11:25
door §teven
mechanic schreef:De meeste 5jes zijn dat onderhoud allemaal niet waard...
En dat bepaal jij? Wat een non-reactie zeg!
Even een snelle berekening voor het materiaal (via
Hbase even snel op een 5je TR uit '88 gezocht):
- 4 bougies: € 16
- bougiekabels: € 33
- verdelerkap: € 13
- rotor: € 4
Totaal: € 66 (inclusief BTW: € 78,50)
Dus zoveel kost dat nu ook weer niet, eventueel kun je kabels ook laten zitten en misschien een andere keer vervangen, scheelt wel in de kosten.
Geplaatst: 30 jul 2009 11:39
door DexterXL
mechanic schreef:De meeste 5jes zijn dat onderhoud allemaal niet waard, en als ik eigenaar van zoon auto zou zijn wilde ik ook alleen het broodnodige vervangen.
Begin met je rotortje en verdeler. Rest gewoon laten voor wat het is. Kijk het hiermee ff aan.
Vind ik ook,
laat de meeste 5jes maar naar de sloop brengen, des te zeldzamer worden ze
Maar serieus, er is een speciale R5 club
http://www.clubcinq.nl
de mensen die daar zitten zijn echte R5 liefhebbers, kijk er maar eens rond, heb er zelf ook bijna 1.5 jaar gezeten
en het is echt een gezellig clubje die veel voor elkaar over hebben.
En zoveel 5jes rijden er niet meer in NL, dus wees er zuinig op als hij nog in nette staat is

Geplaatst: 30 jul 2009 20:10
door mechanic
§teven schreef:mechanic schreef:De meeste 5jes zijn dat onderhoud allemaal niet waard...
En dat bepaal jij? Wat een non-reactie zeg!
Dat bepaal ik niet, dat is gewoon zo. Mits de auto niet in uitstekende staat is. De meeste zijn dat niet, en leveren bij verkoop mss 200e op. Dan ga je er toch geen nieuwe van maken. Dan houd je de auto rijdend met zo min mogelijk kosten. Maar ieder zo zn eigen ding..
(weet verder niks over de staat van de auto van de TS)
Geplaatst: 13 aug 2009 12:12
door §teven
En Rudolf55, hoe staat het er nu mee? Al wat onderhoud gepleegd?
Geplaatst: 03 sep 2009 11:54
door richard01
Is het nog gelukt? Vriend van me heeft het ook al een keer gehad. En bij garage zo opgelost idd! En was niet eens zoveel geld kwijt.
Geplaatst: 03 sep 2009 13:17
door §teven
Jammer dat we verder niks meer horen hoe alles verlopen is...