Pagina 1 van 1

Motor problemen Ranault Kangoo Diesel 1998

Geplaatst: 28 mei 2013 07:58
door JAP
Model/uitvoering : _Renault Kangoo 1.9
Bouwjaar : _1998
Brandstof : _Diesel
km stand 220000/250000

Heb problemen met mijn Renault Kangoo. Als de motor draait stilstaand draait hij perfect hoeveel toeren hij ook maakt. maar als de auto in zijn werk staat beginnen de problemen zoals een ratelende iets onder de motorkap en dan bij meer gas geven een zwart rook pluimpje. En een vreselijke lucht in de Cabine. En dit vervolgt het meest bij optrekken en op de snelweg.

Als volgt klink dat: normaal motor geluid>>> ratelen >>> gas geven en uit de uitlaat een zwart pluimpje>>>> het is even weg>>>> ratelen en zo het zelfde liedje.

Als ik rustig rij en ervoor zorg dat ik niet boven een bepaald toeren kom is er niks aan de hand. De motor is dan ook kouder. probleem is er ook alleen bij een bepaalde warmte. Heb brandstof filter en luchtfilter vernieuwd. diesel tank doorgespoeld, olie vernieuwd. ik weet geen raad meer. snelheid km teller en brandstof tank meter geven ook geen stand. Kan het te maken hebben met die sensor?

Mvg JAP

Re: Motor problemen Ranault Kangoo Diesel 1998

Geplaatst: 28 mei 2013 12:27
door Scenic2000
hallo, een verstopping van de katalysator door de EGR kan een oorzaak zijn .
Koppel eens de EGR af en start moter. doe een testrit .
Hoor je het geluid niet meer dan is de katalysator aan het verstoppen .
De vervroegingsklep op de pomp kan ook voor problemen zorgen : schokken en roken .
Heb je een chassinr voor mij .
dan weet ik over welk type het gaat :f8q 630:632:662
in bijlage foto EGR
mvg Kurt
egr kangoo.pdf