Pagina 1 van 1

Start problemen na lange rit

Geplaatst: 29 mei 2016 13:19
door Bernardo
Renault Megane 1.6 van 1997 (Benzine dus)

Problemen na een rit van 20 minuten met de warmte.
Als ik de auto start dan is het net of de auto niet meer op alle cilinders loopt en alles schud hevig heen en weer.
Aangezien het lijkt op een probleem met de koeling, omdat ik de auto na een half uur gewoon weer kan starten zonder problemen. Denk ik zelf dat er een probleem lig bij de sensor ook omdat de temperatuur meter niet echt meer omhoog gaat na een tijdje rijden. Mijn vraag is, kan het ook iets anders zijn als de sensor ?
Ventilator lijkt me sterk, want die slaat pas aan als die een signaal krijgt en die krijgt die nu dus niet.
Koppakking is het ook niet, want dan zouden de water leidingen onder druk moeten staan of water uit de uitlaat moeten komen met wittere rook.

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 29 mei 2016 15:09
door mechanic
Van bijvoorbeeld een bdp of temperatuursensor gaat de auto niet op 3 cilinders draaien.
Dat de meter niet goed omhoog komt zal liggen aan een thermostaat die slecht is gok ik,of lucht in het systeem om wat voor rede dan ook.
Koppakking problemen is het vaak andersom,na lange rit en motor uitzetten druppelt er kvs op de zuiger,en start de koude motor matig. Maar je weet nooit,moet je wel is wat kvs vullen,bougies op kleur controleren is ook de moeite waard.

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 30 mei 2016 18:06
door Bernardo
Thermostaat kapot, dit gemaakt maar probleem niet verholpen.
Auto reed na vervanging thermostaat goed, liep ook rustig, maar na een half uur stilstaan
werd het blok kokend heet en daarna start ik de auto en loopt die weer op een paar cilinders.

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 30 mei 2016 18:55
door mechanic
Als de motor zo heet wordt,meter tegen maximaal?,heb je goed kans dat de koppakking verbrand is.
Draai de bougies eens los op zo'n moment,als er een punt wittig is weet je genoeg.
Slaat je vin wel aan?

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 30 mei 2016 19:02
door Bernardo
Slaat aan als de meter halverwege is, dat werkt dus. Maar nadat ik de auto heb uitgezet blijft het blok gloeiend heet en start de auto ook niet meer zoals het moet. Bougies zien er goed uit.

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 30 mei 2016 20:28
door kaleido 1
Hoelang blijft hij zo beroerd lopen , komt er op dat moment zwarte rook uit de uitlaat en ruikt hij erg naar benzine ?

Re: Start problemen na lange rit

Geplaatst: 30 mei 2016 20:37
door Bernardo
Ik kreeg wel een geur van benzine in de auto, uitlaat heb ik geen zwarte rook gezien.
Nadat de auto zo slecht loopt blijft het slecht lopen totdat hij zo laag in de toeren gaat dat die uitvalt, daarna moet ik minimaal een half uur wachten en dan start de auto weer normaal, maar lang rijden wil niet, na 5 tot 10 minuten gaan de toeren weer omlaag.