Pagina 1 van 1
Motorschade ?
Geplaatst: 02 jan 2021 17:25
door Schar004
Renault Megane Scenic 1.6 16v bouwjaar 2003
Hallo,
Onze Renault is op de snelweg stil komen te staan.
Conclusie ANWB distributiesnaar geknapt.
Vraag is nu is bij deze motor veel schade of kan het meevallen ?
Er zijn motoren waarbij het geen kwaad kan.
Auto heeft nog maar 95.000 km gelopen en was nog maar 14 dagen in ons bezit ( overgenomen van familie wegens overlijden. )
Is er zonder speciaal gereedschap evt. De cilkop te demonteren ? Of moet de motor eruit. Of raden jullie de hele operatie af ?
Groet, Kees
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 02 jan 2021 19:52
door larsdijkstra 16v
Denk dat hierbij wel interne schade is... Is het lang geleden dat de riem vervangen is? Staat er iets in het boekje? Met deze km stand heb je de km stand voor 1e vervanging (120.000 km) nog niet eens gehaald, maar wel de termijn voor de leeftijd van max 5 jaar voor de riem. Hij zou theoretisch in 2008, 2013 en 2018 vervangen moeten zijn... Als de auto verder nog goed is (weinig km's gedraaid) zou reparatie/motor vervanging misschien wel een optie kunnen zijn. Waar woon je?
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 02 jan 2021 20:57
door mechanic
Als de riem tijdens het rijden geknapt is, is een cilinderkop revisie/vervanging zoiezo aan de orde.
Gebruikte motor kan natuurlijk ook, is enkel meer werk.
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 03 jan 2021 21:55
door nikk
Zit qua kosten wellicht niet ver uit elkaar; koprevisie / andere motor / deze verkopen en andere vergelijkbare auto terugkopen. Als het een nette auto is zou ik denk ik voor de koprevisie gaan. Of kop laten vervangen;
https://www.onderdelenlijn.nl/auto-onde ... linderkop/
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 03 jan 2021 22:09
door mechanic
Ook bij een gebruikte motor is het raadzaam de tandriemset te vervangen, incl wat pakkingen/keerringen,koppeling etc, bovenop de extra kosten voor de motor en arbeid zou dat niet mijn keuze zijn.
De cilinderkop is prima te demonteren zonder afstel gereedschap, de kop is toch al 'stuk'. De motor hoeft er ook zeker niet voor uit.
Het terug in elkaar zetten vereist wel wat kennis van zaken en een timing afstelsetje.
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 04 jan 2021 12:10
door nikk
Schatting kostenplaatje bestaande motor laten repareren Mechanic? 1k?
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 04 jan 2021 12:38
door Pepone
En schade aan zuigers?
Die veroorzaken tenslotte de schade aan kleppen en zo.
Groet, Ron.
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 04 jan 2021 13:06
door mechanic
Dat is zelden het geval bij dit type is mijn ervaring.
Uiteraard pas te zien na demontage van de kop, een kleine afdruk op de zuiger van de klep is geen punt.
Kop eraf, en wegbrengen naar de specialist voor een controle/revisie is wat duurder maar geeft wel meer zekerheid dan een gebruikte kop.
Al met al een beste reparatie!
Re: Motorschade ?
Geplaatst: 06 jan 2021 23:40
door mark93
Ik zou idd eerst de kop er af pakken. Gegarandeerd dat er een paar kleppen krom zijn, zo niet alle 16 kleppen. En zolang er op een paar kleine afdrukken van van de kleppen geen schade aan de zuigers te zien is, lekker zo laten dat gaat wel goed.
Dan de kop naar een revisie bedrijf brengen, en op laten frissen.
Daarna kan het spul weer dicht, met nieuwe pakkingen kopbouten en een nieuw distributie setje.